Pircēju biežāk uzdotie jautājumi un atbildes

Kas nodrošina labu putekļu savākšanu?
Lai putekļi tiktu labi savākti, jums nepieciešams efektīvs uzgalis, kas rada pareizo gaisa plūsmas un vakuuma kombināciju ap daļiņām. Ir svarīga arī aerodinamiska dizaina hermētiska caurules un šļūtenes sistēma, hermētiska sistēma pašā tvertnē un efektīvs motors.

Kāda nozīme ir jaudai?
Augsta jauda ne vienmēr ir labas veiktspējas rādītājs. Jauda parāda patērētās enerģijas apjomu un tai nav ietekmes uz to, cik efektīvi tiek savākti putekļi.

Kas ir iesūkšanas jauda?
Iesūkšanas jauda = gaisa spiediens (vakuums) x gaisa plūsma (litri sekundē), izteikti vatos. Austa iesūkšanas jauda ne vienmēr norāda uz labām tīrīšanas īpašībām. Lai panāktu labu putekļu savākšanu, augsta iesūkšanas jauda jāapvieno ar efektīvu uzgali.

Kāpēc nepieciešami dažādi uzgaļi?
Dažādiem grīdu klājumu veidiem nepieciešami dažādi uzgaļi, lai sasniegtu optimālus tīrīšanas rezultātus.

Ja tīrāt cietās grīdas, piemēram, flīžu vai koka grīdas, ieteicams izmantot specializēto cieto grīdu uzgali (ko dažkārt sauc par parketa uzgali), lai nodrošinātu vislabāko putekļu savākšanu.

Turbouzgaļi ir ar gaisu darbināmi uzgaļi, kas ir perfekti piemēroti iekļūšanai dziļi paklājā un netīrumu izsūkšanai.

Motorizētie uzgaļi, kā to nosaukums rosina, ir ar motoru darbināmi uzgaļi, kas perfekti piemēroti paklāju tīrīšanai.

Kombinējot uzgaļus, var tīrīt gan cietās grīdas, gan paklājus.

Ko nozīmē aizsprostošanās?
Aizsprostošanās notiek, kad daļiņas ieķeras filtrā vai putekļu maisiņā. Kad šādi filtrā vai putekļu maisiņā saķeras par daudz putekļu, tie aizsprostojas un tīrīšanas kvalitāte samazinās. Tādi uzlaboti putekļu maisiņi kā S-Bag minimizē aizsprostošanos.

Kāpēc svarīgi mīksti ritenīši?
Cieti ritenīši var saskrāpēt koka grīdas, tāpēc ieteicams izvēlēties mīkstus ritenīšus, kas neatstās pēdas uz cietām grīdas virsmām. Tie nodrošina arī labu un klusu pārvietošanos. Kāpēc vajadzīgi divi lieli ritenīši aizmugurē un viens mazs ritenītis priekšā?
Lielie aizmugures ritenīši ļauj labāk manevrēt putekļsūcēju. Mazais ritenītis priekšā palīdz putekļsūcējam jums sekot, nevis novirzīties sāņus. Tas ļauj arī labāk apbraukt šķēršļus un viegli pārvietoties pa bieziem paklājiem un pāri šķēršļiem, piemēram, kabeļiem.

Kam vajadzīgi piederumi?
Vairākumam putekļsūcēju komplektācijā ietilpst 3 veidu piederumi, kas palīdz tīrīt:
1. šaurais uzgalis, kas noder tādām šaurām vietām kā radiatoriem;
2. mīksto mēbeļu uzgalis, kas perfekti piemērots tekstilizstrādājumu, mēbeļu u.c. mīkstu virsmu tīrīšanai;
3. birste ar mīkstiem sariņiem, ko izmanto plauktu un tādu mēbeļu tīrīšanai, kurām nav polsterējuma.
Piederumus noderīgi turēt pa rokai (ideālā gadījumā uz paša putekļsūcēja).

Kāpēc svarīgs kabeļa garums?
Garāks kabelis ir ērtāks, jo jums tas retāk jāpievieno strāvas avotam un jāatvieno no tā. Lai aprēķinātu tīrīšanai aizsniedzamo rādiusu, parasti kabeļa garumam ir jāpieskaita 3 metri. Piemēram, ja kabelis ir 9 metrus garš (ieskaitot arī šļūteni un cauruli), var aizsniegt 12 metru rādiusu.

Vai filtri ir jātīra?
Putekļsūcēji aprīkoti ar izplūdes filtru, motora filtru un tādu putekļu sūcēju gadījumā, kuriem nav putekļu maisiņa, arī ar putekļu konteinera filtru. Šie filtri ir jākopj, lai putekļsūcējs sniegtu labus rezultātus. Cik bieži jātīra vai jāmaina filtri?
Izplūdes filtri jāmaina katru gadu (vai jāmazgā — atkarībā no filtra veida). Pastāv trīs veidu izplūdes filtri: mikrofiltri, nemazgājamie filtri un mazgājamie filtri. Mikrofiltrus un nemazgājamos filtrus nevar mazgāt, un tie jānomaina pret jauniem. Mazgājamie filtri jāmazgā saskaņā ar lietotāja rokasgrāmatā sniegtajiem norādījumiem.

Motora filtri putekļsūcējos bez putekļu maisiņa jānomaina, kad tie kļūst vizuāli netīri, bet putekļsūcējos ar putekļu maisiņu — katrā piektajā putekļu maisiņa nomaiņas reizē. Motora filtri nav mazgājami, tāpēc tie jānomaina.

Ja jums ir putekļsūcējs bez putekļu maisiņa, putekļu konteinera filtrs jāmaina katrā piektajā putekļu konteinera iztukšošanas reizē vai tad, ja filtrs ir vizuāli netīrs.

Ja jums nepieciešami jauni filtri, noklikšķiniet šeit (saite uz interneta veikalu)

Kā var zināt, vai filtrs ir mazgājams?
Ap Electrolux putekļsūcēju mazgājamajiem filtriem ir zils rāmītis. Ap nemazgājamajiem filtriem ir zaļš rāmītis.

Kā var zināt, kuru putekļu maisiņu ir jālieto?
Firma Electrolux izstrādājusi viena standarta lieluma putekļu maisiņus, kas der visiem Electrolux putekļu sūcējiem — S-Bag. Ar S-Bag maisiņu jums vairs nav jāiegaumē modeļu numuri un modeļu kodi, jums tikai jāmeklē S-Bag logotips (ievietot šeit). Pastāv dažādi S-Bag veidi atkarībā no tīrīšanas vajadzībām: pretalerģiju S-Bag Anti Allergy, klasiskais ilgas lietošanas S-Bag Classic Long Performance, pretaromātu S-Bag Anti Odour un klasiskais S-Bag Classic.

Kur var atrast putekļu maisiņus?
(Ievietot šo interneta veikala datus.)

Ko nozīmē trokšņa līmeņa parametrs uz putekļsūcēja?
Standarta putekļsūcējam ir 78 decibeli, bet klusākajiem modeļiem ir 68 decibeli, kas ekvivalenti parastai sarunai. Paturiet prātā, ka ik pa 3 decibeliem trokšņa līmenis kļūst divreiz lielāks. Līdz ar to pastāv pamatīga atšķirība starp 68 un 78 decibeliem! Electrolux veic savu putekļsūcēju mērījumus atbilstoši starptautiskajiem standartiem.

 
Nosūtīt draugam

Nosūtīt arī citiem draugiem

Apskatīt e-pasta ziņojumu Sveiki! Iespējams, ka tas jūs varētu interesēt

Aizvērt