Vai siltumsūkņa žāvētāji ir energoefektīvāki nekā kondensatora žāvētāji?

Pēdējoreiz atjaunots 05.01.2024 06:53

Situācija

  • Cik ilgs laiks nepieciešams, lai žāvētājā izžāvētu pilnu slodzi?
  • Siltumsūkņu žāvētāju un kondensatora žāvētāju darbība
  • Vai siltumsūkņa žāvētāji žūst ilgāk nekā kondensatora žāvētāji?
  • Vai siltumsūkņa žāvētāji ir energoefektīvāki nekā kondensatora žāvētāji?
  • Cik ilgi žāvē žāvētājā?

Attiecas uz

  • Siltumsūkņu žāvētāji
  • Žāvētāji bez siltumsūkņa (kondensācijas)

Risinājums

Siltumsūkņa žāvētāji žāvē zemākā temperatūrā nekā standarta kondensatora žāvētāji, kas padara tos saudzīgākus pret audumiem žāvēšanas laikā un patērē daudz mazāk enerģijas žāvēšanas procesā.

Tā kā siltumsūkņa žāvētāji darbojas zemākā temperatūrā, žāvēšanas cikla pabeigšana var aizņemt ilgāku laiku nekā modelim bez siltumsūkņa tehnoloģijas. Tomēr ir vērts paturēt prātā, ka šīs atšķirības nav lielas un siltumsūkņu žāvētāji patērē daudz mazāk enerģijas.

Šīs attiecības labi ilustrē enerģijas marķējumu salīdzinājums paraugmodeļiem ar identisku ietilpību (8 kg), kas atspoguļo dažādu veidu žāvētājus.

Tālāk redzamā etiķete attiecas uz kondensatora žāvētāja modeli. Ierīcei ir B enerģijas klase un testa programmas žāvēšanas laiks ir 154 minūtes. Šī žāvētāja modeļa gada enerģijas patēriņš bez siltumsūkņa ir 561 kWh/gadā.

Tālāk norādītā etiķete attiecas uz siltumsūkņa žāvētāja modeli. Ierīcei ir A+++ enerģijas klase un testa programmas žāvēšanas laiks ir 175 minūtes. Šī siltumsūkņa žāvētāja modeļa gada enerģijas patēriņš ir 177 kWh/gadā

Pirms iegādes varat pārbaudīt mūsu produktu energomarķējumu mūsu tīmekļa vietnēs.

Siltumsūkņa žāvētāji darbojas daudz zemākā temperatūrā, kas padara tos daudz saudzīgākus pret jūsu drēbēm. Tas palīdzēs pagarināt jūsu drēbju kalpošanas laiku un ļaus jums izžāvēt vairāk veidu audumus.

Pieejamo žāvēšanas programmu sarakstu un to ilgumu var atrast savas ierīces lietotāja rokasgrāmatā .