Kā noņemt traipus no drēbēm, izmantojot dabīgas sastāvdaļas, kas atrodas mājās

Ieskatieties virtuves skapī, un jūs atklāsiet ikdienas sadzīves priekšmetus, kas bez piepūles notīra traipus no apģērba. Nav nepieciešami spēcīgi ķīmiski tīrīšanas līdzekļi, ja pazīstamas virtuves sastāvdaļas var veikt darbu vienlīdz labi un pagarināt jūsu apģērba kalpošanas laiku.

Lasiet tālāk, lai iegūtu praktiskus padomus par to, kā noņemt traipus no drēbēm ar dabīgiem traipu tīrīšanas līdzekļiem, lai labāk rūpētos par apģērbu un vidi.  

A guy removing stains

Tīras drēbes ar tīru sirdsapziņu

Droša mājas vides nodrošināšana un tīrs gaiss jūsu ģimenei ir galvenā prioritāte, īpaši, ja jums ir bērni, kuriem ir tendence uz alerģijām.

Tā kā ērtībām mūsu dzīvē ir liela nozīme, nav nekas neparasts, ka mūsu veļas mazgātavas skapjos ir virkne dažādu līdzekļu, kas sola ātrus risinājumus notraipītiem un bojātiem apģērbiem.

Tomēr vai esat kādreiz veltījis laiku, lai izlasītu etiķeti? Lai gan spēcīgās ķīmiskās vielas un tīrīšanas līdzekļi ar mākslīgām smaržvielām nodrošina rezultātus, tie nav jūsu vienīgā iespēja.

Ir vienkāršāks un dabiskāks veids, kā noņemt traipus no drēbēm.

Ja zināt, kā efektīvi noņemt lielāko daļu traipu, izmantojot ikdienā pieejamos līdzekļus, varat pieņemt apzinātu lēmumu par to, kā mājās noņemt noturīgus traipus no sava apģērba un ietaupīsiet iešanu uz lielveikalu, kā arī naudu.

7 dabiski traipu tīrīšanas līdzekļi, kas nodrošina rezultātus 

Vienkāršojiet veļas mazgāšanu ar šiem septiņiem dabīgajiem traipu tīrīšanas līdzekļiem, kas efektīvi tīra jūsu drēbes. 

1. Sāls – efektīvs netīrumu uzsūcējs 

Nātrija hlorīds ir daudzpusīga, dabiska sastāvdaļa, kas palīdz absorbēt noturīgus traipus, piemēram, sarkanvīnu. Tas var arī noņemt smakas un tai ir antistatiska iedarbība, mazgājot drēbes. 

 • Uzkaisiet sāli virsū traipam, lai tas uzsūc uzlieto mitrumu  – tas ir lielisks dabīgais traipu tīrīšanas līdzeklis apģērbam.
 • Sāls, kam piemīt antibakteriālas īpašības, tīrīšanas laikā iznīcina baktērijas. 

2. Galda etiķis – universāls tīrīšanas līdzeklis

Baltais galda etiķis palīdz dabiski kopt veļu. Tas likvidē gan smakas, gan netīrumus.

 • Galda etiķis izšķīdina netīrumus un līmi, un efektīvi neitralizē smakas. 
 • Tas noņem ziepju atlikumus, padarot tekstilizstrādājumus manāmi mīkstākus pilnīgi dabīgā veidā. 

3. Sodas bikarbonāts – dabiskais tīrīšanas līdzeklis

Sodas bikarbonāts, kas pazīstams arī kā cepamais pulveris, vai nātrija bikarbonāts, ir daudzpusīgs un dabīgs tīrīšanas un gatavošanas līdzeklis, bez kura ir grūti iztikt.

 • Cepamo pulveri/ sodu var sajaukt pastā un izmantot traipu noņemšanai no apģērba; 
 • Tā neitralizē smakas un ar vieglu, abrazīvu efektu noņem netīrumus. 

4. Citronu sula – svaigs un efektīvs traipu tīrītājs

Citronu sula ir īpaši populāra mājsaimniecībā un tā var palīdzēt jūsu apģērbam ilgāk palikt spilgtākam. 

Saglabājiet citronus svaigus, ietinot tos follijā un ieliekot ledusskapja dārzeņu atvilktnē, līdz tie atkal būs nepieciešami.

 • Citrons labi smaržo un satur skābi, kas var ātri un viegli noņemt traipus; 
 • Izmantojiet citronu sulu, lai padarītu gaišāku balto apģērbu. 

5. Kukurūzas milti – ciete ar attīrošu spēku

Kukurūzas milti noņem tauku traipus un uzsūc eļļu – parasti tie ir daži no grūtākajiem traipiem. 

 • Uzkaisiet uz apģērba, lai uzsūktu tauku traipus;
 • No kukurūzas miltiem un ūdens pagatavojiet pastu noturīgākiem traipiem. 

6. Ziepju gabals – tradicionāls, taču uzticams līdzeklis apģērba traipu pirmapstrādei

Ar veļas ziepēm, kas izgatavotas no dabīgām sastāvdaļām, piemēram, sāls un kokosriekstu eļļas, traipus var efektīvi apstrādāt iepriekš pirms mazgāšanas.

 • Samitriniet ziepes ar ūdeni un pēc tam viegli berzējiet traipu ar tām; 
 • Uzglabājiet ziepes sausā veidā plastmasas traukā, lai tās kalpotu ilgāk.

7. Gāzēts ūdens – dabīga traipu tīrīšana atrodoties burbuļos

Gāzēts ūdens no ledusskapja ir lielisks veids, kā novērst traipu, kas ātri jāapstrādā.

 • Putojošs un nedaudz skābs, gāzēts ūdens var palīdzēt noņemt traipus, piemēram, kafiju;
 • Lai iegūtu labākos rezultātus, pēc iespējas ātrāk noslaukiet svaigus traipus un pēc tam uz traipa uzlejiet gāzēto ūdeni.
   

Apģērbi, kurus mēs labprāt valkājam, ir pelnījuši ilgu mūžu. Izmantojot dabiskos traipu tīrīšanas līdzekļus, jūs varat viegli samazināt iecienītāko apģērbu nodilumu un samazināt nepieciešamību iegādāties jaunus apģērba gabalus. Iknedēļas veļas mazgāšana kļūst rūpīgāka. 
 

Kā noņemt traipus no apģērba – risinājumi katram audumam 

Drošas, dabiskas sastāvdaļas, kas nodrošina efektīvu traipu noņemšanu, pagarina apģērba kalpošanas laiku un ir labākas videi. Šie ir tikai daži veidi, kā apģērbam atkal izskatīties jaunam.

Balta kokvilna 

Noņemiet dzeltenos traipus, iemērcot apģērbu sodas bikarbonātā vai baltajā etiķī, kas sajaukts ar verdošu ūdeni (attiecībā 1:16). Atstājiet uz nakti un pēc tam mazgājiet kā parasti.
 
Citronu sula ir dabisks apģērba traipu tīrīšanas līdzeklis, kas var efektīvi balināt balto veļu. Iemērciet drēbes citronu sulas un ūdens maisījumā attiecībā 1:32, pēc tam mazgājiet kā parasti. 

Lins un kokvilna  

Bļodā ar siltu ūdeni sajauciet sodas bikarbonātu ar maigu veļas mazgāšanas līdzekli, lai palīdzētu viegli noņemt traipus no audumiem un iemērciet tajā linu vai kokvilnu. 

Poliesters 

Sintētiskās šķiedras bieži ir visizturīgākās pret traipiem. Tomēr dažiem traipiem, piemēram, veciem sviedriem, ir nepieciešama papildu uzmanība. Iemērciet veļu videi draudzīga, vai augu bāzes trauku mazgāšanas līdzekļa, etiķa un ūdens maisījumā. Viegli berzējiet traipu ar mīkstu zobu suku.

Krāsas 

Ja vēlaties noņemt traipus no krāsainām drēbēm, ieteicams vispirms pārbaudīt traipu tīrīšanas līdzekli nelielā apģērba laukumā. Dažas krāsas var izbalēt, piemēram, izmantojot citronu sulu. Baltais etiķis bieži vien ir drošāka alternatīva.

Zīds un smalks audums

Zīds vai smalki audumi jāapstrādā ar maigiem traipu tīrīšanas līdzekļiem, piemēram, sodas bikarbonātu un trauku mazgāšanas līdzekli.  Vienmēr vispirms pārbaudiet produktu uz neuzkrītošas ​​vietas, pirms apstrādājat traipu uz smalkajiem audumiem.  Lai iegūtu labākus rezultātus, maigi berzējiet ar pirkstiem, bet netīriet ar suku.

Vilna 

Lai noņemtu traipus no vilnas apģērba, uzmanīgi samitriniet tīru drānu ar galda etiķi un noslaukiet to, nekad nerīvējiet. Pēc tam ievērojiet mazgāšanas norādījumus uz etiķetes.

Zamšāda 

Lai no zamšādas noņemtu traipus, kas nav uz eļļas bāzes, iemērciet mīkstu sūkli etiķa un ūdens šķīdumā, un viegli noslaukiet traipu. Ļaujiet nožūt un notīriet ar zamšādas suku. Izlasiet etiķeti uz zamšādas apģērba – dažreiz tas nav mazgājams un ir profesionāli jātīra.

Instrumenti vienkāršai traipu noņemšanai

Traipu noņemšana ir īpaši vienkārša, ja jums ir daži ērti sadzīves priekšmeti, kas jums palīdzēs.  

 • Maza, mīksta birstīte (piemēram, zobu birste) mazākiem traipiem.
 • Lielāka birste ar rupjākiem sariem noturīgu netīrumu un traipu noņemšanai.
 • Mīkstas, uzsūcošas drānas, piemēram, vecas, tīras lupatiņas, kuras vairs neizmantojat, ir ideāli piemērotas.
 • Viena vai divas tukšas plastmasas smidzināšanas pudeles.

Kā mājās pagatavot traipu tīrīšanas līdzekli

Vai esat kādreiz izņēmuši izmazgātās drēbes no veļas mazgājamās mašīnas, bet nepatīkamie traipi joprojām bija tur? Tu neesi viens. 
 
Traipu pirmsapstrāde, pirms veļas mazgāšanas veļas mašīnā, var nodrošināt labākus traipu noņemšanas rezultātus un jums nevajadzēs atkārtot mazgāšanu. Jūs varat izmantot traipu tīrīšanas līdzekli, kas izgatavots no parastajām mājsaimniecības sastāvdaļām.
 

 • Lai to izdarītu, piepildiet smidzināšanas pudeli ar sadzīves etiķi. Izsmidziniet uz apģērba, lai noņemtu dzeltenos dezodoranta traipus vai pelējumu.
 • Sajauciet vienādu daudzumu etiķa un ūdens smidzināšanas pudelē, lai noņemtu sveču vasku. Uzlieciet uz traipa cepamā papīra loksni un izmantojiet siltu gludekli, lai papīrs uzsūktu pēc iespējas vairāk vaska. Pēc tam noņemiet pēdējos vaska atlikumus ar etiķa un ūdens maisījumu. 
 • Lai iegūtu universālu traipu tīrīšanas līdzekli, sajauciet sodas bikarbonātu ar izspiestu citrona sulu un trauku mazgāšanas līdzekli. Uzglabājiet aerosola pudelē un lietojiet uz drēbēm pirms parastā mazgāšanas cikla.

Pagatavot savu dabisko traipu tīrīšanas līdzekli apģērbam ir vienkārši. Galda etiķa, trauku mazgāšanas līdzekļa un ūdens maisījumus var ievietot smidzināšanas pudelē, nomarķēt un uzglabāt skapītī.

Traipu tīrīšana – dabiski risinājumi stipru traipu noņemšanai 

Lai noņemtu traipus no apģērba, bieži vien ir nepieciešama tikai vienkārša vietas tīrīšana. Tā vietā, lai izmazgātu visu apģērbu, traipu tīrīšana ir vērsta tikai uz netīro vietu un saudzē pārējo apģērbu.
 
Efektīvs traipu tīrīšanas līdzeklis, ko ir viegli pagatavot pašam, ir pasta, kas izgatavota no sodas/cepamā pulvera un etiķa. Pirms mazgāšanas uzklājiet uz traipa kā parasti un ļaujiet iedarboties.
 
Citronu sula un sāls ir spēcīgi tīrīšanas līdzekļi, kas tiek lietoti kopā, jo citronam piemīt antibakteriālas īpašības, sālim abrazīvās īpašības.
 
Traipu tīrīšana ir vērsta uz traipu un novērš nepieciešamību mazgāt visu apģērbu, ietaupot ūdeni un enerģiju, vienlaikus pagarinot apģērba kalpošanas laiku.

Biežāk uzdotie jautājumi par traipu noņemšanu no apģērba

Izmantojiet šo īso ceļvedi, lai rastu atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par efektīvu traipu noņemšanu no apģērba, izmantojot mājas aizsardzības līdzekļus.
 
Nosakiet, kas tas ir par traipu un pēc tam izmantojiet labāko dabisko traipu tīrīšanas līdzekli, lai drēbes atkal būtu tīras un bez traipiem.

Kāds ir labākais veids, kā noņemt traipus no balta apģērba? 

Notīriet traipu ar citronu sulas un cepamās sodas maisījumu. Varat arī sajaukt verdošu ūdeni ar cepamo sodu un uz nakti iemērkt balto apģērbu, ja ir lielāki traipi. Pēc tam mazgājiet kā parasti.

Kā ar mājas līdzekļiem noņemt vecos eļļas traipus no drēbēm?

Sodas bikarbonāta, citronu sulas un trauku mazgāšanas līdzekļa maisījums noņem lielāko daļu traipu uz eļļas bāzes.

Kāds ir labākais veids, kā noņemt vecos tomātu mērces traipus no drēbēm?

Rūpīgi iemērciet siltā ūdenī, pēc tam apsmidziniet ar etiķi. Pirms mazgāšanas ļaujiet iesūkties.

Kā es varu noņemt tauku traipus no apģērba?

Tauku uzsūkšanai izmantojiet kukurūzas miltus. Notīriet lieko. Noskalojiet ar aukstu ūdeni, pēc tam mazgājiet kā parasti.

Kā es varu noņemt zāles traipus no apģērba?

Ar zobu suku ieberziet traipā sodas bikarbonāta un etiķa pastu. Mazgājiet kā parasti augstākajā ieteicamajā apģērba temperatūrā.

Kā no drēbēm noņemt kafijas traipus?

Trauku mazgāšanas līdzekļa, etiķa un ūdens maisījums palīdzēs noņemt kafijas traipus no apģērba. 

Kāds ir vienkāršākais veids, kā noņemt dzeltenos traipus no balta apģērba?

Uz nakti iemērciet citronu sulas un ūdens maisījumā un pēc tam mazgājiet kā parasti.

Kā es varu noņemt sarkanvīna traipus no drēbēm?

Noslaukiet traipu. Pārklājiet ar sāli vai sodu/cepamo pulveri. Vēlreiz notīriet, pēc tam mazgājiet kā parasti.

 

*Lūdzu, esiet uzmanīgi, sajaucot ieteiktās sastāvdaļas. Electrolux neuzņemas nekādu atbildību par kļūdām vai negadījumiem, kas radušies šīs darbības rezultātā.