Ēdienu gatavošana tvaika cepeškrāsnī – veselīgu, garšīgu maltīšu ceļvedis

Ēdienu gatavošana ar tvaiku ir pamats garšīgām, veselīgām maltītēm. Pateicoties vienkāršajam tvaika procesam, tā ir daudzpusīga metode, kas lieliski piemērota visam, sākot no kraukšķīgiem dārzeņiem un maigām zivīm līdz sulīgai gaļai un perfektiem pelmeņiem. Diemžēl tas netiek pietiekami izmantots.

Gatavošana ar tvaiku ir ne tikai vienkārša. Tā ir arī viena no dabiskākajām un veselīgākajām ēdiena pagatavošanas metodēm, kas saglabā ēdiena sastāvdaļu pilnību. Mēs varam jums palīdzēt atklāt, kā padarīt gatavošanu ar tvaiku par pamatu jūsu ikdienas ēdiena gatavošanai un radīt gardas maltītes visai ģimenei.

Steamed vegetables bowl in a kitchen

Kas ir gatavošana ar tvaiku? 

Ēdienu gatavošana ar tvaiku ir veselīga un vienkārša. Tiek izmantots tvaika spēks, lai ēdienu pagatavotu vienmērīgi un maigi, vienlaikus saglabājot garšas un uzturvielas labāk nekā daudzas citas gatavošanas metodes.
 
Gatavojot ēdienu tvaika cepeškrāsnī, uzskatiet to par spa procedūru saviem dārzeņiem, zivīm, gaļai vai vistas gaļai: tie ir krāsaini un vislabākajā veidā. Atšķirībā no vārīšanas, kas var izšķērdēt barības vielas ūdenī, vai cepšanas, kas bieži vien pievieno papildu taukus, gatavošana ar tvaiku saglabā tīrību un veselīgumu. Tas ir vienkāršs veids, kā pagatavot gardas maltītes, kas ir labākas jūsu ģimenei.

Ēdienu gatavošana tvaika cepeškrāsnī – kā tas darbojas? 

Cepeškrāsns radītais tvaiks apņem ēdienu, nodrošinot vienmērīgu gatavošanu un garšas saglabāšanu.  
 
Tvaika cepeškrāsns spēj pagatavot visu, sākot ar sulīgu vistas cepeti un beidzot ar mīkstu, zeltaini brūnu maizes klaipu. Jaunākie modeļi var automātiski pielāgot tvaika un siltuma maisījumu jūsu vietā, nodrošinot katram ēdienam restorāna kvalitātes garšu. Gatavojot ar tvaiku, uzturvielas un mitrums tiek saglabāti, tāpēc garšas uzlabošanai nav jāpievieno tauki.

Priekšrocības ēdiena gatavošanai ar tvaiku

Mainiet savus gatavošanas paradumus. Gatavošana ar tvaiku nozīmē vienkāršu maltīšu pagatavošanu, kas ir gan veselīga, gan garšīga. Lūk, kāpēc tā ir gudra izvēle jūsu ģimenei.

Pilna garšas buķete un tekstūra, gatavojot ar tvaiku 

Ēst veselīgāk nenozīmē upurēt garšu un tekstūru. 
 
Gatavošana ar tvaiku saglabā ēdiena dabiskās īpašības un gatavo maigi un vienmērīgi. Jūs variet izbaudīt ēdiena sastāvdaļu autentisko aromātu un dabisko tekstūru, bieži vien bez papildu garšvielām.
 
Turklāt uzlabotā tehnoloģija gudri apvieno siltumu un tvaiku, lai ārpuse būtu kraukšķīga, bet iekšpuse - maiga un sulīga. 

Uzturvielām bagāta un vienmērīga gatavošana 

Gatavošana ar tvaiku ir noslēpuma atslēga tam, kā katru reizi pagatavot ēdienu pareizi. Tas ir maigs process, kas vienmērīgi sadala siltumu, pagatavojot katru ēdiena sastāvdaļu līdz pilnībai, nezaudējot uzturvērtību.
 
Tvaicējot dārzeņus, jūs uzņemat vitamīnus, kurus citas gatavošanas metodes var zaudēt. Tas nozīmē, ka dārzeņos ir vairāk C, B vitamīna un folijskābes, kas ir būtiskas veselīgai ģimenei. Ar viedajām tvaika cepeškrāsnīm jūs varat nodrošināt, ka visas vērtīgās uzturvielas tiek saglabātas un servētas.

Iespēju pasaule – ēdiens, ko varat pagatavot tvaika cepeškrāsnī

Tvaika cepeškrāsns priekšrocība ir tā daudzpusība, kas ļauj pagatavot visu veidu ēdienus, sākot no vienkārša līdz izsmalcinātam. Izbaudiet savus iecienītākos grilētos dārzeņus ar saglabātām garšām un uzturvielām, vai cūkgaļas fileju, kas ir tik sulīga, ka kūst mutē. Vai zivis un jūras veltes, kas garšo tikpat svaigas kā nozvejas dienā. 

Tvaika cepeškrāsnī vārīti rīsi katru reizi ir mīksti un lieliski un maizei ir kraukšķīga garoziņa no ārpuses, bet iekšā gaisīgs mīkstums.

Izmantojot cepešpannas, kas īpaši izstrādātas tvaicēšanai, katra recepte sākot no sāļajām līdz saldajām, gūst labumu no vienmērīgās gatavošanas un garšu saglabājošajām gatavošanas īpašībām. 
 
Kā iedvesmu jūsu nākamajai ēdienreizei, šeit ir īss pārtikas produktu saraksts, kas ir īpaši piemēroti tvaika cepeškrāsnij: 

 • Zivis un jūras veltes – maigas, sulīgas un aromātiskas;
 • Sarkanā gaļa – perfekti pagatavota un sulīga;
 • Mājputnu gaļa un baltā gaļa – nekad nav sausa, vienmē ideāla; 
 • Dārzeņi – dabiski un uzturvielām bagāti; 
 • Maize un kūkas – lieliski pacēlušās ar zeltainu garoziņu;
 • Makaroni un graudi – viendabīga tekstūra;
 • Olas – pagatavotas tieši tā, kā jums patīk.

Padomi veiksmīgai gatavošanai ar tvaiku

Ja tvaika cepeškrāsni izmantojat pirmo reizi, šeit ir daži padomi, lai gatavošana ar tvaiku būtu veiksmīga. 

 • Sāciet ar kaut ko vienkāršu, piemēram, dārzeņiem vai zivīm. Jūs varēsiet redzēt un sajust atšķirības, ko rada tvaik.
 • Izmēģiniet tvaiku ar labi zināmiem ēdieniem. Tas var izcelt tā paša ēdiena citas garšas nianses vai tekstūru.
 • Ņemiet vērā, ka gatavošana ar tvaiku var būt ātrāka nekā tradicionālās metodes. Pārbaudiet maltītes gatavību, lai izvairītos no piedegšanas.

Izmantojot tvaika cepeškrāsni, jūs redzēsiet, cik viegli ir katru dienu pagatavot veselīgākas un garšīgākas maltītes.

Jūsu tvaika cepeškrāsns tvaika funkciju izskaidrojums

 • Pilns tvaiks - izmanto pastāvīgu tvaiku veselīgam un garšīgam ēdienam. Tas ir ideāli piemērots dārzeņu, rīsu, kuskusa, zivju un vēžveidīgo (mīdiju un garneļu) maigai gatavošanai.
 • Augsts mitrums apvieno karstu gaisu ar tvaiku, lai radītu gardus ēdienus. Tas ir ideāli piemērots maigiem ēdieniem, piemēram, olu krēmiem, pīrāgiem, kastroļiem un zivīm.
 • Vidējs mitrums apvieno karstu gaisu ar tvaiku, kad ēdienam ir nepieciešams lēni vārīties. Tas ir ideāli piemērots sautētas gaļas vai zivju cepeša pagatavošanai, kā arī maizes un bulciņu cepšanai.
 • Zems mitrums apvieno karstu gaisu ar tvaiku, lai ēdiens būtu sulīgs un kraukšķīgs. Ideāli piemērots gaļai, mājputnu gaļai, au gratin, sacepumiem, grilētiem dārzeņiem, kā arī pīrāgu, smalkmaizīšu un kūku cepšanai.

Ceturkšņa tvaiks + karstuma gatavošana

Funkcija ar 25% tvaika un 75% karsta gaisa sajaukumu, lai iegūtu zeltainu ārpusi, vienlaikus saglabājot iekšpusi mitru un maigu. Tas ir skaistas un gardas maizes, putnu gaļas, gratīnu, lazanjas un makaronu ēdienu noslēpums. 

FAQ gatavošana ar tvaiku

Vai, izmantojot tvaika cepeškrāsni, uz konditorejas izstrādājumiem var izveidoties garoza?
 
Jā, tvaika cepeškrāsns var palīdzēt izveidot skaistu garozu. Tas ir lieliski piemērots maizei un konditorejas izstrādājumiem, veidojot cietu garozu, vienlaikus saglabājot iekšpusi mitru un gaisīgu. 

Vai tvaika cepeškrāsni ir grūti tīrīt?

Tvaika cepeškrāsnis ir salīdzinoši viegli tīrāmas, parasti tām ir nepieciešams tikai noslaucīt mitrumu. Lai veiktu dziļāku tīrīšanu, iespējams, būs jāizmanto cepeškrāsns tīrīšanas funkcija, kas ātri iztīrīs cepeškrāsni.

Vai mikroviļņu krāsns ir efektīvāka par tvaika cepeškrāsni?

Lai gan mikroviļņu krāsnis gatavo ātrāk, tās bieži izžāvē ēdienu un neapbrūnina. Tvaika cepeškrāsnis var gatavot nedaudz lēnāk nekā mikroviļņu krāsnis, taču tās nodrošina vienmērīgu sildīšanu un nepārtraukti atjauno mitrumu, tādējādi iegūstot izcilu tekstūru un garšu. Tās var arī efektīvāk uzsildīt pārtiku, atjaunojot to tuvāk sākotnējam stāvoklim.

Vai tvaika cepeškrāsnīs var tvaicēt tikai noteiktus ēdiena veidus?

Tvaika cepeškrāsnis ir neticami daudzpusīgas, un tās nav piemērotas tikai zivīm, pelmeņiem, rīsiem un dārzeņiem. Jūs varat arī tvaicēt gaļu, piemēram, cūkgaļas vēderu, vai cept maizi, picas un kūkas, panākot izcilu pacēlumu, kraukšķīgāku garozu un gaisīgu vidu. Gatavošana ar tvaiku parasti ir ātrāka nekā parastās metodes, padarot to par laika ietaupījumu aizņemtām mājsaimniecībām.

Vai, ja izmantošu tvaika cepeškrāsni, ēdiens kļūs pārāk slapjš?

Nē, gatavošana ar tvaiku uzlabo ēdiena tekstūru un sulīgumu, nepadarot to slapju. Krāsas paliek dinamiskas, un tekstūra maiga. Tvaika un karstā gaisa kombinācija palīdz noslēgt ārpusi un saglabāt iekšpusi mitru, nevis pārvērst putras konsistencē.

Cik ilgi man vajadzētu tvaicēt brokoļus un zaļās pupiņas?

Tvaicējiet brokoļus, līdz tie ir mīksti, aizņem apmēram 3-5 minūtes. Pagaidiet 5–7 minūtes, lai zaļās pupiņas iegūtu maigu, bet kraukšķīgu tekstūru. Tvaicēšanas laiki var atšķirties un ir atkarīgi no dārzeņu lieluma un vēlamās tekstūras veida. Vienmēr pārbaudiet dažas minūtes ātrāk, lai pārliecinātos, ka tie ir pagatavoti tā, kā vēlaties.

Cik ilgs laiks nepieciešams laša tvaicēšanai tvaika cepeškrāsnī?

Laša tvaicēšana tvaika cepeškrāsnī vidēja lieluma filejai parasti aizņem 8-10 minūtes. Ja gatavojat veselu zivi vai lielākas porcijas, tas var aizņemt dažas minūtes ilgāk. Vislabāk ar dakšiņu pārbaudīt, vai lasis ir necaurspīdīgs un pārduras viegli. Atcerieties, ka laša biezums ietekmēs kopējo gatavošanas laiku, tāpēc pielāgojiet to atbilstoši.