Veļas kopšana smalkiem apģērbiem – zīda un lina kopšana 

Pareiza zīda, lina un citu smalku audumu mazgāšana ir svarīga, lai saglabātu apģērba izskatu un pagarinātu to kalpošanas laiku. Neatkarīgi no tā, vai tā ir iecienīta zīda blūze vai iecienītākās lina bikses, mēs piedāvājam padomus zīda, lina un citu audumu, piemēram, vilnas, mazgāšanai, lai sniegtu šiem apģērbiem nepieciešamo aprūpi.

Silk blouses in a wardrobe

Audumu kopšana ar "Delicate" mazgāšanas programmu

Delikāto audumu mazgāšanas cikls ir paredzēts speciāli trauslu un delikātu audumu kopšanai. Tas nodrošina, ka jūsu audumi pēc mazgāšanas izskatās nevainojami. Šeit ir daži iemesli, kāpēc smalko apģērbu cikls ir gudra izvēle, lai aizsargātu jūsu drēbes un vidi: 

 • Smalkās mazgāšanas cikls ir īpaši izstrādāts jūsu jutīgākajiem audumiem, piemēram, zīdam, linam un vilnai, apstrādājot tos īpaši rūpīgi. 
 • Šajā mazgāšanas ciklā tiek izmantots vēsāks ūdens, un kustības ir maigākas, tāpēc jūsu drēbes tiek iztīrītas bez lieka nodiluma
 • Izgriešanas cikls ir maigs, ātrs un efektīvs, lai samazinātu auduma spriedzi un pagarinātu jūsu apģērba kalpošanas laiku.
 • Šis mazgāšanas cikls ir ne tikai ideāli piemērots apģērbiem, kuriem nepieciešama saudzīga apstrāde, bet arī ir gudra izvēle mājsaimniecībām, kas apzinās enerģijas izmaksas, jo iespējams optimizēt audumu kopšanu, pateicoties zemākai ūdens temperatūrai, vienlaikus ietaupot enerģiju.

Delikātā mazgāšanas cikla priekšrocības

Rūpes par drēbēm nedrīkst būt apgrūtinājums. Smalkais cikls ir īpaši izstrādāts, lai atvieglotu veļas mazgāšanu, vienlaikus nodrošinot vislabāko jūsu apģērba kopšanu. Uzziniet, kā smalkais cikls var būt gudrāka izvēle jūsu veļas mazgāšanas vajadzībām.

 • Saudzīgs pret jūsu drēbēm: Smalks mazgāšanas cikls ir izstrādāts, lai rūpīgi koptu jūsu drēbes. Katrs apģērba gabals tiek iztīrīts, saglabājot auduma integritāti, krāsu un tekstūru. Tas nozīmē, ka jūsu iecienītākā zīda blūze vai mežģīņu kleita izskatās tikpat lieliski kā dienā, kad to iegādājāties.
 • Ietaupa laiku: Mājsaimniecības mūsdienās ir aktīvākas nekā jebkad agrāk. Smalkas veļas mazgāšana ar rokām var būt laikietilpīga un, godīgi sakot, nogurdinoša. Kāpēc pavadīt stundas mērcēšanai, skalošanai un žāvēšanai, ja smalks mazgāšanas cikls to visu var paveikt, izmantojot modernās tehnoloģijas? Smalkais mazgāšanas cikls ir jūsu aktīvās dzīves palīgs, kas ietaupa laiku.
 • Energoefektīvs: Smalko mazgāšanas ciklu raksturo tā energoefektivitāte - tas patērē mazāk ūdens un enerģijas, nekā standarta mazgāšanas cikls.

Rūpes par savām smalkajām drēbēm – sāciet ar apģērbu etiķešu lasīšanu

Pareiza apģērba kopšana sākas ar vienkāršu, bet būtisku soli: kopšanas etiķetes izlasīšanu. Šī etiķete norāda, kā saglabāt apģērba ilgmūžību un kvalitāti. Tajā ir sniegti norādījumi par labāko veidu, kā mazgāt, žāvēt un gludināt drēbes. 

Iespējams, esat pamanījuši etiķetes uz smalkiem apģērbiem un smalkiem adījumiem ar uzrakstu "mazgāt ar rokām" vai "ķīmiskā tīrīšana". Lai gan šie ieteikumi ir svarīgi, tie ne vienmēr nozīmē, ka nevarat izmantot veļas mazgājamo mašīnu.

Tomēr tie norāda, ka šiem apģērbiem ir jāpievērš īpaša uzmanība. Pateicoties veļas mazgājamo mašīnu un mazgāšanas līdzekļu mūsdienu sasniegumiem, jums tagad ir iespēja maigi tīrīt tādus smalkus audumus kā vilna un zīds, nemazgājot tos ar rokām.

Mūsdienu veļas mazgājamās mašīnas tagad ir aprīkotas ar īpašiem iestatījumiem dažādiem audumu veidiem. Piemēram, vilna vienmēr jāmazgā, izmantojot īpašo vilnai paredzēto mazgāšanas programmu "Wool", savukārt zīdam ir saudzīgais cikls "Delicates".   
Izmantojot šos īpašos iestatījumus, zemākas temperatūras un pielāgotas žāvēšanas iespējas, jūs varat droši mazgāt veļasmašīnā pat visdelikātākos apģērba gabalus. Sākot rūpes par apģērbu ar kopšanas etiķeti, jūs jūs nodrošināsiet, ka katrs apģērba gabals tiek pareizi kopts un saglabā savu formu, krāsu un tekstūru.

Kā mazgāt zīda apģērbu, lai saglabātu maigumu un spīdumu 

Zīda apģērbu mazgāšana ir vienkāršāka, nekā jūs domājat, it īpaši ar mūsdienu veļas mašīnām. Veiciet šīs vienkāršās darbības:

 • Pārbaudiet kopšanas etiķeti: Pirms mazgāšanas izlasiet kopšanas etiķeti uz apģērba. Ja apģērba gabalā ir kaut nedaudz zīda, ir svarīgi izmantot pareizos zīda vai smalka apģērba iestatījumus.
 • Veļas šķirošana: Sašķirojiet tumšas krāsas apģērbu atsevišķi no baltajiem un gaišākiem toņiem un mazgājiet atsevišķi. Rakstainiem gabaliem ar vairākām krāsām izvērtējiet, vai tie ir pārsvarā tumši vai gaiši.
 • Noturīgu traipu pirmapstrāde: Īpaši noturīgi traipi, piemēram, tinte, eļļa vai tomātu mērce, ir iepriekš jāapstrādā. Traipus var veiksmīgi noņemt, izmantojot dabīgus sadzīves līdzekļus. 
 • Izvēlieties pareizo ciklu: Iestatiet savu veļas mašīnu uz smalkās vai zīda mazgāšanas ciklu, kurā tiek izmantota vēsa ūdens temperatūra un minimāla griešanās, lai atkārtotu maigu mazgāšanu ar rokām.
 • Izvēlieties maigu mazgāšanas līdzekli: izmantojiet maigu mazgāšanas līdzekli, kas paredzēts zīdam, lai aizsargātu auduma dabiskās šķiedras.
 • Veļas tīkliņu izmantošana: Lai nodrošinātu papildu aizsardzību, ievietojiet zīda apģērbu veļas tīklā, lai izvairītos no apģērba aizķeršanās un sapīšanās.
 • Izvēlieties zemu griešanās ātrumu: Vienmēr izvēlieties mazgāšanas ciklu ar mazu ātrumu, lai izvairītos no pārmērīgām kustībām.
 • Žāvējiet dabiskiŽāvējot zīda apģērbu gaisā, tas ir jāaizsargā no tiešiem saules stariem, lai saglabātu tā krāsu un izturību. Tā kā zīds ir ļoti viegls, izmantojiet pakaramo, kas arī palīdzēs izlīdzināt krunkas, kad drēbes izžūs. 

Kā mazgāt linu un saglabāt to kā jaunu

Par linu, kas pazīstams ar savu dabisko eleganci un izturību, tiek bieži uzdots jautājums: vai tas saraujas? Atbilde lielā mērā ir atkarīga no tā, kā jūs par to rūpējaties. Lai saglabātu tā stāvokli, ir nepieciešama pienācīga kopšana. Neatkarīgi no tā, vai rīkojaties ar smalkiem lina izstrādājumiem, vai izturīgākiem, piemēram, galdautiem un aizkariem, ir ļoti svarīgi saprast atbilstošās kopšanas metodes, lai tie izskatītos pēc iespējas labāk.

 • Mazgāšanas metodes noteikšana: Jūs varat izlemt, ka īpaši delikātus apģērbus, piemēram, smalku blūzi ar smalkām mežģīnēm un pogām, labāk mazgāt ar rokām, savukārt izturīgākus, piemēram, lina galdautus, var droši mazgāt veļas mašīnā.
 • Lina mazgāšana ar rokām: Piepildiet izlietni ar remdenu ūdeni un pievienojiet maigumazgāšanas līdzekli, kas paredzēts mazgāšanai ar rokām. Iemērciet tajā lina audumu, ļaujot tam mirkt līdz pusstundai. Rūpīgi, bet maigi izskalojiet. Izvairieties no izgriešanas vai sarullēšanas; piespiediet veļu pret izlietnes malām, lai notecinātu lieko ūdeni.
 • Lina mazgāšana veļas mašīnā: Izmantojiet vēlamo mazgāšanas līdzekli. Vienmēr ievērojiet ieteikto daudzumu, lai izvairītos no nogulsnēm. Izvēlieties maigu ciklu, kas ir piemērots lina audumiem. Kad cikls ir pabeigts, nekavējoties noņemiet veļu, lai samazinātu krunkas.
 • Lina žāvēšana: Lielākā daļa lina iztur zemu siltumu modernā veļas žāvētājā. Tomēr smalkus lina apģērbus ieteicams žāvēt dabiskā veidā.  
 • Gludiniet, kamēr veļa ir nedaudz mitra: Iizņemiet veļu no žāvētāja, kamēr tā ir vēl nedaudz mitra, lai atvieglotu gludināšanu.

Lins laika gaitā un ar katru mazgāšanas reizi kļūst mīkstāks. Ja jūsu lina drēbes pēc mazgāšanas un žāvēšanas gaisā šķiet nedaudz stīvas, nav jāuztraucas. Pēc tvaika programmas vai īsa cikla veļas žāvētājā tās atkal būs mīkstas.

Padomi vilnas apģērbu mazgāšanai

Mazgājot vilnu veļas mašīnā, ir nepieciešamas zināšanas, lai nodrošinātu, ka tā saglabā savu maigumu un formu. Lūk, kā to izdarīt pareizi: 

 • Izvēlieties pareizo mazgāšanas līdzekli: Izvēlieties vilnai paredzēto mazgāšanas līdzekli, kas ir maigs un paredzēts delikāto šķiedru aizsardzībai.
 • Izveriet apģērbu uz otru pusi: Tas samazina berzi un palīdzēs saglabāt vilnas kvalitāti.
 • Izmantojiet veļas tīklu: ievietojiet savas drēbes veļas tīklā, lai mazgāšanas laikā nodrošinātu papildu aprūpi
 • Izvēlieties vilnas ciklu: Modernajām veļas mašīnām ir īpašs vilnas cikls. Šis iestatījums izmanto zemu temperatūru un minimālu rotēšanu, lai imitētu mazgāšanu ar rokām.
 • Ūdens temperatūra ir noteicošā: aukstāka ūdens izmantošana palīdz novērst saraušanos. 
 • Zems centrifūgas cikls: izmantojiet zemākos centrifūgas iestatījumus, lai samazinātu auduma slodzi. 
 • Žāvēšana izklājot: Novietojiet vilnas izstrādājumus plakaniski, lai tie žūtu dabiski un pēc vajadzības sakārtojiet formu. Izvairieties no pakāršanas, jo tas var izstiept audumu.

Lai gan īpaši delikātus priekšmetus joprojām bieži iesaka mazgāt ar rokām, mūsdienu veļas mazgājamo mašīnu modernās tehnoloģijas ļauj viegli un droši kopt lielāko daļu zīda, lina un vilnas apģērbu, kas ir ērti un neaizņem lieku laiku. Varat būt pārliecināti, ka jūsu drēbes un audumi kalpos ilgāk un izskatīsies tikpat svaigi kā dienā, kad tos iegādājāties.

Veļas tīkli – papildu aizsardzība jūsu smalkajai veļai

Ja vēlaties veļas mašīnā mazgāt zīda, lina un vilnas apģērbu, veļas mazgāšanas tīklu izmantošana nodrošina papildu aizsardzību.  
 
Šie maisiņi darbojas kā vairogs, kas mazgāšanas cikla laikā novērš trauslu audumu aizķeršanos, sapīšanos un pārmērīgu berzi. Vienkārši ievietojiet savu apģērbu šajos maisos pirms to ievietošanas veļas mašīnā. Šis vienkāršais solis mazgāšanas rutīnā var palīdzēt pagarināt jūsu apģērba kalpošanas laiku un skaistumu, padarot to par būtisku sastāvdaļu, lai iemācītos efektīvi mazgāt zīdu un linu.

Sakārtojiet savu drēbju skapi – īpaša vieta smalkiem apģērbiem

Jūsu drēbju skapja sakārtošana nav tikai apģērba uzturēšana labākā stāvoklī; tas ir arī par efektivitāti un ērtumu aizņemtajos rītos. Kad esat iemācījušies mazgāt zīdu un linu, nākamais solis ir pareiza uzglabāšana. Smalki priekšmeti, īpaši lina apģērbi un zīda audumi, speciālā garderobes telpā izskatās labi ilgāk.

Pārliecinieties, ka vieta ir vēsa, sausa un prom no tiešiem saules stariem, lai novērstu izbalēšanu un šķiedru bojājumus. Zīda apģērbiem lieliska izvēle ir polsterēti pakaramie, lai palīdzētu saglabāt to formu. Pārdomāti organizējot savu drēbju skapi, jūs izveidojat ideālu vidi, lai saglabātu savu smalko apģērbu kvalitāti un ilgmūžību.
 
FAQ – 10 biežāk uzdotie jautājumi par apģērbu kopšanu

Mēs jums varam palīdzēt ar biežākajām šaubām. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kā saglabāt savus smalkos apģērbus — vai tie būtu zīds, lins vai citi smalki audumi — izskatīties un justies tikpat grezni kā dienā, kad tos pirmo reizi valkājāt.

Kā izžāvēt lina drēbes pēc mazgāšanas?  

Pēc tam, kad apguvi kā mazgāt lina drēbes, tikpat svarīgi ir tās pareizi izžāvēt. Labākais veids, kā izžāvēt lina drēbes, ir izžāvēt tās dabiski gaisā, vai pakārt uz žāvēšanas plaukta. Šī metode neļauj audumam izstiepties un palīdz saglabāt tā dabisko formu. Izvairieties no veļas izgriešanas, lai novērstu grumbu veidošanos un šķiedru bojājumus.

Vai lina mazgāšanai var izmantot veļas mīkstinātāju?

Parasti ir ieteicams izvairīties no veļas mīkstinātāja lietošanas mazgājot linu. Veļa dabiski mīkstinās katru mazgāšanas reizi, un auduma mīkstinātāji var pārklāt šķiedras, samazinot auduma uzsūkšanas spēju un elpojamību. .  

Vai es varu mazgāt linu tā, lai tas nesarautos?  

Vienmēr izmantojiet vēsu ūdeni un maigu ciklu, lai mazgātu linu un tas nesarautos. Lins ir dabiska šķiedra un var sarauties, pakļaujot to augstām temperatūrām. Iepriekš mazgāta veļa mazāk sarausies, taču ir svarīgi ievērot kopšanas etiķetes norādījumus. Izvairīšanās no liela karstuma mazgāšanas un žāvēšanas laikā palīdzēs saglabāt lina apģērba izmēru un formu.

Kā vislabāk mazgāt zīda spilvendrānas? 

Apsverot, kā mazgāt zīda spilvendrānas, izvēlieties mazgāšanu ar rokām vai maigu veļas mazgāšanas ciklu. Izmantojiet aukstu ūdeni un maigu, zīdam draudzīgu mazgāšanas līdzekli. Zīda spilvendrānas jāmazgā atsevišķi no citiem priekšmetiem, lai novērstu aizķeršanos. Pēc mazgāšanas nolieciet plakaniski žāvēties.

Vai zīda apģērbu var mazgāt veļas mašīnā, vai arī tie jāmazgā ar rokām?  

Zīda apģērbus var mazgāt veļas mašīnā Silk/Delicates programmā ar aukstu ūdeni un maigu mazgāšanas līdzekli. Ievietojiet zīda priekšmetus veļas tīkliņā, lai nodrošinātu papildu aizsardzību. Tomēr roku mazgāšana bieži vien ir drošākā metode, ja apģērba gabalam ir pievienotas aplikācijas vai rotājumi.

Vai es varu žāvēt delikātus izstrādājumus veļas žāvētājā?

Izvairieties no smalku audumu žāvēšanas veļas mašīnā, jo lielais karstums un berze var tos sabojāt. Tā vietā nolieciet smalkos apģērbus uz tīra, sausa dvieļa, lai tie izžūtu vai pakariet tos. Ja jums ir nepieciešams laiks un ir iespēja izmantot veļas žāvētāju, ievērojot apģērba kopšanas etiķeti un izmantojiet zemāko siltuma iestatījumu un veļas tīkliņu.

Kā vislabāk mazgāt lina audumus, lai saglabātu kvalitāti un tekstūru?  

Mazgājiet lina audumus, izmantojot maigu ciklu ar aukstu vai remdenu ūdeni, lai saglabātu kvalitāti un tekstūru. Izvairieties no balinātāju vai skarbu mazgāšanas līdzekļu lietošanas. Mazgājiet veļas audumus atsevišķi, lai izvairītos no aizķeršanās un veļas mazgājamās mašīnas pārslodzes. 

Vai lina mazgāšanai ir ieteicami kādi īpaši mazgāšanas līdzekļi? 

Lina mazgāšanai izmantojiet maigus, balinātāju nesaturošus mazgāšanas līdzekļus. Meklējiet mazgāšanas līdzekļus, kas īpaši paredzēti lina mazgāšanai, taču derēs jebkurš maigs mazgāšanas līdzeklis. Izvairieties no veļas mīkstinātājiem, jo tie laika gaitā var samazināt veļas uzsūkšanas spēju un dabisko mīkstumu.

Vai veļasmašīnā var droši mazgāt lina palagus?

Jā, jūs varat mazgāt lina palagus savā veļas mašīnā. Izvēlieties maigu ciklu, izmantojot aukstu vai remdenu ūdeni un maigu mazgāšanas līdzekli. Veļas palagus mazgājiet atsevišķi no citiem priekšmetiem un izvairieties no liela karstuma mazgāšanas un žāvēšanas laikā, lai iegūtu labākos rezultātus.

Vai lina kreklu labāk mazgāt veļasmašīnā vai ar rokām?

Lina kreklu var viegli mazgāt veļasmašīnā, izmantojot maigu vai lina ciklu, izmantojot vēsāku ūdeni vai ar rokām. Lina kreklus ar smalkām detaļām ieteicams mazgāt ar rokām.

Lai atrastu labāko veļas mazgājamo mašīnu zīda, veļas un citu smalku audumu kopšanai, izmantojiet mūsu pirkšanas ceļvedi un izvēlieties savai mājsaimniecībai ideālāko produktu.