10 padomi kā pagarināt apģērba kalpošanas laiku    

Atklājiet labāko veidu, kā rūpēties par savu drēbju skapi un ilgstošas ​​pareizas apģērba kopšanas priekšrocības.

Dažkārt skapja dziļumos atrodam kādreiz iemīļotus tērpus, kuri izskatās nobružāti. Tiem ir izbalējužas krāsas, audums izstiepies un dažiem pat traipi. Bieži vien tas ir saistīts ar sliktiem mazgāšanas ieradumiem, nevis laiku.

Rūpīga apģērba kopšana ir ne tikai vēlme izskatīties un justies labi. Izmantojot pārdomātus, efektīvus veidus, kā saglabāt un pagarināt jūsu apģērba kalpošanas laiku, tiek atspoguļota apzināta dzīvesveida izvēle. Ievērojot mūsu 10 apģērbu kopšanas padomus, jūs ne tikai saglabājat savu garderobi un ietaupāt naudu, jūs pozitīvi ietekmējat vidi, kurā dzīvojam. 

Folded clothes together with hanging clothes

 

1. Veļas simboli – neaizmirstiet izlasīt kopšanas etiķeti

Izpratne par dažādu audumu specifiskajām īpašībām ir galvenais, lai jūsu apģērbs izskatītos pēc iespējas labāks.
 
Pareiza ūdens temperatūra ir ļoti svarīga, lai saglabātu spilgtas krāsas, rūpīgi tīrītu un noņemtu traipus. Karstais ūdens dara brīnumus, iznīcinot baktērijas, savukārt aukstais ūdens piedāvā maigu kopšanu smalkiem un spilgtas krāsas apģērbiem.
 
Pirms mazgāšanas, veltiet laiku, lai izlasītu kopšanas etiķetes uz katra apģērba gabala. Īpaši, lai uzzinātu, kā pareizi kopt lina apģērbu un citas dabīgās šķiedras.   
 
Šī vienkāršā darbība ir būtiska, lai izvēlētos pareizo ūdens temperatūru un mazgāšanas ciklu. Ievērojiet etiķetes ieteikumus par pareizu apģērba kopšanu, kas pagarinās jūsu apģērba kalpošanas laiku.  

2. Pareiza veļas šķirošana  

Veļas šķirošana ir ne tikai būtisks solis pareizai apģērba kopšanai, bet arī ideāls veids, kā mājsaimniecības darbos iesaistīt visu ģimeni.  
 
Iepazīstieties ar etiķetēm un šķirojiet veļu kaudzītēs: baltā, tumšā, gaišā un veļu, kam nepieciešama ķīmiskā tīrīšana.
 
Pēc tam sašķiro drēbes pēc auduma veidiem. Ja kopā mazgājat līdzīga veida audumus, piemēram, apjomīgus vilnas džemperus vai kokvilnas T-kreklus un kreklus, jūs iegūsit daudz labākus rezultātus traipu noņemšanā, krāsu saglabāšanā un delikāto audumu aizsardzībā.
 

3. Konkrētu traipu noņemšana 

Rīkojieties ātri, kad runa ir par traipiem. Jo ilgāk tie paliek, jo grūtāk tos noņemt.   
 
Nekavējoties noņemiet traipus ar dabīgiem tīrīšanas līdzekļiem. Noturīgiem traipiem izmēģiniet etiķa un sodas bikarbonāta maisījumu. Uzklājiet sajaukto pastu, viegli paberzējiet un pēc tam mazgājiet zemā temperatūrā. Dabiskie līdzekļi ir efektīvi un ilgtspējīgāka pieeja apģērbu kopšanai.
 
Variet arī izmantot traipu noņemšanas pildspalvu. Tas ir ātrs risinājums, lai izvairītos no ikdienas traipiem, kas sabojā jūsu iecienītākās apģērba gabalus.

4. Optimāla apģērba kopšana var nozīmēt mazāku ikdienas veļas mazgāšanas daudzumu

Ne visas drēbes ir jāmazgā pēc katras lietošanas reizes. Tādi priekšmeti kā džinsi, džemperi un mēteļi bieži paliek tīri pat pēc daudzkārtējas valkāšanas.

Turklāt, viedās veļas mazgājamās mašīnas ar tvaika funkciju nodrošina rūpīgu, taču maigu tīrīšanu, kas ir lieliski piemērota apģērbu atsvaidzināšanai, jo ir apģērbi, kam nav nepieciešama vispārējā mazgāšana.  
 
Mazgājot drēbes retāk, jūs ietaupāt laiku veļas mazgāšanai un samazināt enerģijas un ūdens patēriņu. Tas ir lielisks ieradums, ja vēlaties saudzēt drēbes un vēlaties, lai tās ilgāk izskatītos jaunas.  

5. Nepārslogojiet veļas mašīnu — atrodiet pareizo līdzsvaru  

Uzsākot mazgāšanas ciklu, kad jums nav pilna veļas mašīna, tiek iztērēts ūdens, bet veļas mazgājamās mašīnas pārpildīšana kaitē jūsu drēbēm un mašīnai. Galvenais ir atrast pareizo līdzsvaru optimālai apģērbu kopšanai.

Pārpildītas veļas mazgājamās mašīnas nenodrošina pareizu tīrīšanu un palielina auduma nodilumu, jo šķiedras pārāk daudz berzējas viena gar otru. Pastāv arī risks, ka mazgāšanas līdzekļa atlikumi netiks rūpīgi izskaloti un paliks uz apģērba. Lai nodrošinātu pareizu tīrīšanu, ir svarīgi atrast atbilstošu ielādes daudzumu.
 
Ieteikums ir aizpildīt apmēram trīs ceturtdaļas no trumuļa un atstāt pietiekami daudz vietas, lai drēbes varētu brīvi kustēties, kas ir apmēram plaukstas platumā starp apģērbu un trumuļa sienu. 

6. Izvēlieties pareizo mazgāšanas programmu  

Pareizas mazgāšanas programmas izvēle arī palīdz pareizi kopt veļu.   
 
Nepareizs ūdens daudzums un cikla laiki var palielināt apģērba nodilumu un vienlaikus nevajadzīgi patērēt enerģiju, negatīvi ietekmējot jūsu budžetu, drēbes un vidi.

Lai pareizi koptu drēbes, izvēlieties veļas mazgājamās mašīnas ar viedām funkcijām, kas atbilstoši pielāgo laiku, ūdeni un enerģiju, atkarībā no veļas daudzuma.  

7. Pārdomāta mazgāšanas līdzekļa lietošana – mazāk ir vairāk  

Mazgājot veļu, izmantojot pārāk daudz mazgāšanas līdzekļa, var veidoties pārāk daudz putas, iesprostojot audumā netīrumus un nogulsnes, nevis tās izmazgājot.  
 
Pievinojot pārāk daudz mazgāšanas līdzekļa, veļas mašīna var pienācīgi neizmazgāt jūsu drēbes. Pārbaudiet instrukcijas uz mazgāšanas līdzekļa paciņas un ievērojiet ieteicamo daudzumu, lai nodrošinātu optimālu apģērba kopšanu.
 
Turklāt, noteikti izmantojiet savas veļas mazgājamās mašīnas veidam atbilstošu mazgāšanas līdzekli. Atšķirības starp priekšējās ielādes un augšējās ielādes veļas mazgājamām mašīnām, var ietekmēt jūsu mazgāšanas līdzekļa izvēli.  
 
Tas pagarinās jūsu drēbju kalpošanas laiku, vienlaikus pareizi rūpējoties par drēbēm.  

8. Gludināšana ir vienkārša  

Gludekļa, vai tvaika stacijas pielietošana palīdz drēbēm izskatīties svaigas un koptas.    

Vispirms pārbaudiet apģērba kopšanas etiķetes un pārliecinieties, vai tie ir piemēroti gludināšanai. Ievērojiet visus ieteikumus par atbilstošu gludināšanas temperatūru. Vienmēr izmantojiet tvaika stacija un gludekļus saskaņā ar jūsu izstrādājuma lietošanas norādēm.

Izveidojiet gludināšanas kārtību, lai šo darbu varētu veikt ātri un vienkārši:

  • Grupējiet apģērbu pēc auduma veida un temperatūras, tas paātrina procesu un ļaujs izvairīties no nepieciešamības pastāvīgi mainīt temperatūras iestatījumus;
  • Sagatavojiet trauku ar destilētu ūdeni, lai papildinātu gludekļa ūdens tvertni;
  • Vispirms pievērsieties vienkāršām lietām, piemēram, t-krekliem un spilvendrānām, un pēc tam pārejiet pie gabaliem, kas aizņem nedaudz ilgāku laiku. Izmantojot sistemātisku pieeju, jūs pabeigsiet darbu ātrāk;
  • Dažiem apģērba gabaliem var nebūt nepieciešama gludināšana. Mēģiniet nogludināt ar roku apģērba gabalus, kad tie tiek izņemti no veļas mašīnas. Ja audums vēl ir silts, ir vieglāk izlīdzināt krokas.

9. Drēbju uzglabāšana kā daļa no veļas kopšanas rutīnas    

Piešķiriet savām drēbēm nepieciešamo vietu, lai tās izskatītos labi ilgāk. Dabiskās šķiedras, piemēram, kokvilna, lins, zīds un vilna, vislabāk jūtas vēsos, sausos un labi vēdināmos skapjos. Tas novērš pelējumu un kroku veidošanos, un saglabās jūsu drēbēm lielisku izskatu ārī nākamreiz, kad ķeraties pie pakaramā.
 
Smagus apģērba gabalus, piemēram, džemperus, labāk salocīt, lai tie saglabātu savu formu. Citus smagus apģērbus labāk pakārt uz koka vai polsterētiem pakaramiem.  
 
Atvēlot laiku, lai pareizi sakārtotu savu drēbju skapi, tas novērsīs jucekli un palīdzēs ātri un viegli atrast apģērbu.

10. Saglabājiet savas drēbes sausas un sargājiet no mitruma

Mitrā vidē pelējums ir apģērba lielākais ienaidnieks.   
 
Nodrošiniet labu gaisa cirkulāciju, laiku pa laikam atstājot vaļā skapja durvis. Vienmēr rūpīgi izžāvējiet drēbes pirms noliekat glabāt plauktos.  
 
Novatoriski veļas mazgāšanas risinājumi, piemēram, viedās veļas mazgājamās veļas mašīnas, ir izstrādāti tieši šim nolūkam, nodrošinot efektīvu visu veidu audumu žāvēšanu, lai jūsu drēbju skapis būtu ideālā stāvoklī. 

Sašķirojiet drēbes pēc auduma veida un izvēlieties pareizo temperatūras ciklu, lai nodrošinātu, ka katrs apģērbs tiek pienācīgi kopts.  

Rūpējoties par sava apģērba kalpošanas laika pagarināšanu, jūs veicināsiet veselīgāku mājas vidi sev un savai ģimenei.