Priekšielādes un augšas ielādes veļas mašīnas – 11 galvenās atšķirības

Ja jums ir nepieciešama jauna veļas mašīna, šī izvēle tieši ietekmēs jūsu ikdienas mazgāšanas paradumus. Vai izvēlēties priekšielādes vai augšas ielādes veļas mašīnu? Abiem veidiem ir savas priekšrocības un trūkumi.
 
Šajā rokasgrāmatā ir izceltas 11 atšķirības starp priekšējās un augšējās ielādes veļas mašīnām. Neatkarīgi no tā, vai jums vairāk rūp efektivitāte, lietošanas vienkāršība vai enerģijas taupīšana, šie salīdzinājumi palīdzēs jums atrast ideālo veļas mazgājamo mašīnu.  

A front load washing machine beside a top load

Priekšējās un augšējās ielādes veļas mazgājamo mašīnu pamatlietas  

Izvēloties labāko modeli savai mājai, ir svarīgi saprast, kā darbojas veļas mazgājamās mašīnas ar augšējo un priekšējo ielādi.  
 

Augšējās ielādes veļas mazgājamās mašīnas

Durvis veļas mazgājamām mašīnām ar augšējo ielādi atrodas iekārtas augšpusē un tas ļauj ievietot veļu mašīnā no augšas. To ir viegli lietot, it īpaši, ja vēlaties izvairīties no noliekšanās, lai ieliktu un izņemtu drēbes. Varat arī brīvi pievienot apģērbu cikla vidū – ērta funkcija pieņemot pēdējā brīža lēmumus.
 

Veļas mašīnas ar priekšējo ielādi

Veļas mazgājamajai mašīnai ar priekšējo ielādi ir uz priekšu vērstas durvis, kas uz atveras uz vienu pusi. Vismodernākās ir priekšas ielādes veļas mazgājamās mašīnas, kas piedāvā optimālu efektivitāti un virkni iestatījumu, kas pielāgo mazgāšanas ciklu atbilstoši jūsu vajadzībām.

Katrs modelis, neatkarīgi no tā, vai tas ir ar priekšējo vai augšējo ielādi, piedāvā atšķirīgas priekšrocības, kas noderēs jūsu mājsaimniecībā un vienkāršos jūsu veļas mazgāšanas kārtību.
 

11 galvenās atšķirības starp veļas mašīnām ar augšējo un priekšējo ielādi

1. Dizains un izskats
 
Pamanāmākā atšķirība starp priekšējo un augšējo veļas mašīnu ir konstrukcija.  
 
Priekšas ielādes veļas mašīnām mašīnām priekšpusē ir stikla durvis, kas ļauj aplūkot veļu mazgāšanas procesa laikā. Turpretim augšas ielādes veļas mašīnām vāks atveras no augšas un izskatās plānākas un elegantākas.

2. Izmērs un ietilpība
 
Augšējās ielādes veļas mašīnas šķiet kompaktas, taču tām ir nedaudz mazāka ietilpība. Tomēr to mazais izmērs padara tās ideāli piemērotas uzstādīšanai mazākās telpās. 
 
Savukārt, priekšējās ielādes veļas mašīnām ir lielāka ietilpība un vienā ielādē var ievietot vairāk veļas, tāpēc tās ir piemērotas lielākām vai aktīvākām mājsaimniecībām.  

3. Maksimāla efektivitāte, ietaupot ūdeni un enerģiju 
 
Priekšējās ielādes veļas mašīnas patērē mazāk ūdens un ir energoefektīvākas. Jūs varat mazgāt lielāku veļas daudzumu, bet izmantot tikai apmēram trešdaļu vairāk ūdens. Uzlabotie enerģijas taupīšanas iestatījumi ļauj samazināt enerģijas patēriņu, vienlaikus nodrošinot rūpīgu tīrīšanu.
 

4. Mazgāšanas veiktspējas salīdzināšana 
 
Jaunās veļas mazgājamās mašīnas tīrīšanas efektivitātei ir izšķiroša nozīme. Jums var rasties jautājums: "Vai priekšējās ielādes veļas mašīnā veļa kļūst tīrāka?" Daudzos gadījumos atbilde ir jā. Priekšējās ielādes veļas mašīnā uzlabotā trumuļa kustība efektīvi notīra netīrumus un traipus un nodrošina lielisku daudzu un dažādu audumu veidu tīrīšanu.
 
Veļas mazgājamās mašīnas ar augšējo ielādi izmanto griešanās kustības, kā rezultātā drēbes var salipt, padarot tās mazāk efektīvas, mazgājot apjomīgākas lietas, piemēram, ziemas mēteļus un spilvenus.
 

5. Mazgāšanas cikla laiki – ja noteicošais ir ātrums   
 
Veļas mašīnas ar augšējo ielādi ir ātrākas. Parasti mazgāšana tiek pabeigta 20–35 minūšu laikā, tāpēc tās ir ideāli piemērotas, ja sagaidāt ātrus rezultātus no biežas veļas mazgāšanas.
 
Savukārt, veļas mazgājamām mašīnām ar priekšējo ielādi vidējam mazgāšanas ciklam nepieciešama aptuveni stunda. Šis ilgums ir saistīts ar tīrīšanas procesu - trumuļa rotācijas kombinācija ar nelielu ūdens daudzumu un mazgāšanas līdzekli, lai rūpīgi iztīrītu drēbes.
 
Jaunākās viedās mājas sadzīves tehnikas ietver uzlabotas veļas mazgājamās mašīnas ar priekšējo ielādi, kas piedāvā īsākas mazgāšanas programmas, kas pielāgotas jūsu veļas daudzumam, nodrošinot lielāku elastību, nemazinot mazgāšanas veiktspēju.  

6. Centrifūgas ātrums un ūdens ekstrakcija efektīvai žāvēšanas laikam 
 
Salīdzinot veļas mazgājamo mašīnu ar augšējo un priekšējo ielādi, izgriešanas ātrums nosaka, cik efektīvi jūsu drēbes tiek sagatavotas žāvēšanai.
 
Priekšējās ielādes veļasmašīnām ir lielāks centrifūgas ātrums, vidēji ap 1500 RPM (apgriezieni minūtē). Tas ir ievērojami ātrāk nekā augšējās ielādes mašīnām, kas parasti griežas ar 600 apgr./min.
 
Kāpēc tas ir svarīgi? Jo lielāks centrifūgas ātrums, jo vairāk ūdens tiek izvadīts no drēbēm. Tāpēc veļa no frontālā iekrāvēja būs mazāk mitra, samazinot žāvēšanas laiku un potenciāli ietaupot enerģiju, ja izmantojat veļas žāvētāju.    

7. Trokšņa un vibrācijas līmenis – kluso ierīču raksturojums
 
Veļas mazgājamās mašīnas skaņa var būtiski mainīt jūsu komforta līmeni mājās, īpaši, ja esat aizņemta mājsaimniecība, kas pieradusi pie biežas veļas mazgāšanas. Tātad, kā šis aspekts ir salīdzināms ar priekšējās un augšējās ielādes mašīnām. 
 
Priekšējās ielādes veļasmašīnas ir klusākas. Tās darbojas ar mazāku vibrāciju, padarot tās par labāku izvēli dzīvokļiem, atvērta plānojuma dzīvojamām telpām, vai, ja jūsu veļas telpa atrodas netālu no guļamistabām.
 
Priekšējās ielādes veļas mašīnas mazgāšanas mehānisms cikla laikā var būt skaļāks un veļas mašīna var vairāk vibrēt.

8. Nevēlamas smakas un pelējums veļas mašīnā 
 
Salīdzinot veļas mazgājamās mašīnas ar priekšējo un augšējo ielādi, jāņem vērā smakas un pelējuma veidošanās iespēja mašīnā. 
 
Priekšējās ielādes veļas mašīnām ar efektīvajām gumijas blīvēm var būt nepieciešama lielāka uzmanība. Regulāra tīrīšana novērsīs pelējuma veidošanos ap durvju blīvi, tādējādi nodrošinot tīrāku un veselīgāku mājas vidi.
 
Turpretim augšējās ielādes veļas mašīnām nav pelējuma problēmas, jo tām nav blīvējuma, aiz kura ūdens varētu uzkrāties. Šī dizaina atšķirība starp veļas mazgājamām mašīnām ar augšējo un priekšējo ielādi var ietekmēt vajadzību pēc regulāras apkopes.
 
Neatkarīgi no tā, kuru modeli izvēlaties, abi ir paredzēti, lai padarītu veļas mazgāšanu vienkāršāku un efektīvāku. Vai priekšējās ielādes veļas mašīnas ir vieglāk kopt? Tām var būt labāka veiktspēja. Bet vai veļas mazgājamās mašīnas ar augšējo ielādi ir vieglāk kopjamas? Tām  noteikti ir savas priekšrocības. Salīdzinot veļas mazgājamās mašīnas ar priekšējo un augšējo ielādi, apsveriet, kas vislabāk kalpos jūsu mājās.

9. Apkope un remonts, lai nodrošinātu ilgstošu darbību
 
Jūsu izvēle starp veļas mazgājamo mašīnu ar augšējo un priekšējo ielādi tieši ietekmēs to, cik bieži jums būs jāveic ierīces apkope un remonts. 
 
Augšējā ielādes mašīnām parasti ir zemākas remonta izmaksas, un tās ir lietotājam draudzīgākas tiem, kuri paši vēlas salabot savas ierīces.

 
Pateicoties uzlabotajām funkcijām, veļas mazgājamām mašīnām ar priekšējo ielādi ir nepieciešamas apmācītu tehniķu pieredze.  

Pareiza apkope un remonts nodrošinās optimālu veiktspēju un pagarinās jūsu ierīces kalpošanas laiku, veicinot ilgtspējīgāku pieeju sadzīves priekšmetu iegādei un nomaiņai.. 

10. Lietošanas viegluma un ērtību salīdzinājums  
 
Veļas mazgājamās mašīnas ar augšējo ielādi ļauj pievienot vai noņemt drēbes no augšas pat mazgāšanas cikla vidū. Šī funkcija ir noderīga cilvēkiem ar muguras vai ceļa problēmām, kuriem ir grūtības noliekties. 
 
Uzlabotākiem priekšējās ielādes modeļiem ir papildu iestatījumi, piemēram, atliktā starta poga, lai ieplānotu mazgāšanas cikla sākšanos ērtā laikā, pat ja neesat mājās. Tas labi darbojas arī tad, ja vēlaties veikt mazgāšanas ciklu nakts vidū, kad elektrības cenas bieži ir viszemākās.

11. Cena un gudrs ieguldījums nākotnē
 
Investīcijas jaunā veļas mazgājamā mašīnā nozīmē sākotnējo izmaksu un ilgtermiņa ietaupījumu līdzsvarošanu. 
 
Lai gan priekšējās ielādes veļas mašīnas var būt ar augstāku cenu, tās ir paredzētas, lai taupītu enerģiju un ūdeni, padarot tās rentablākas un par labu ieguldījumu nākotnē.   
 
Tomēr ir svarīgi arī apsvērt savu budžetu. Plašais produktu klāsts starp veļas mazgājamām mašīnām ar priekšējo un augšējo ielādi palīdz jums atrast perfektu veļas mašīnu, kas atbilst visām jūsu mājsaimniecības vajadzībām. 

Priekšējās ielādes vai augšējās ielādes – to plusi un mīnusi vienkāršai veļas mazgāšanai

Atbildēt uz tādu jautājumu: “Vai veļas mazgājamās mašīnas ar priekšējo ielādi ir labākas?" var būt grūti. Šī salīdzināšanas tabula palīdz izsvērt šo divu veidu veļas mazgājamo mašīnu priekšrocības un trūkumus. Atrodiet veļas mazgājamo mašīnu, kas vislabāk atbilst jūsu mājām.   
 

Veļas mašīnas ar augšējo ielādi 

Plusi 

 • Lētākas sākotnējās iegādes izmaksas 
 • Vieglāka piekļuve, jo durvis atrodas augšpusē
 • Vieglāk pašam saremontēt 
 • Piemērotas lielākajai daļai mazgāšanas līdzekļu  
 • Ērta veļas pievienošanai vai izņemšanai veļas mazgāšanas laikā

Mīnusi

 • Lielāks ūdens un enerģijas patēriņš 
 • Skaļākas un rada lielāku vibrāciju 
 • Ierobežotas papildu funkcijas
 • Iespējama lielāka apģērba nolietošanās
 • Parasti īsāks kalpošanas laiks

Priekšējās ielādes veļas mazgājamās mašīnas  

Plusi 

 • Izcila enerģijas un ūdens efektivitāte  
 • Vairāk uzlabotu risinājumu un funkcijas 
 • Labāka tīrīšanas veiktspēja 
 • Klusākas, ar mazāku vibrāciju  
 • Ātrāks centrifūgas ātrums un īsāks žāvēšanas laiks

Mīnusi 

 • Augstākas sākotnējās izmaksas
 • Lai ieliktu un izņemtu drēbes, ir nepieciešams noliekties
 • Nepieciešami īpaši mazgāšanas līdzekļi  
 • Veļas vienību pievienošana un izņemšana mazgāšanas cikla vidū nav iespējama 
 • Hermētiski noslēgtas durvis var veicināt pelējuma veidošanos

 

Vai jums nepieciešama palīdzība, lai atrastu savai mājsaimniecībai piemērotu veļas mašīnu? Izlasiet mūsu pirkšanas ceļvedi
 

FAQ biežāk uzdotie jautājumi par veļas mašīnām ar priekšējo un augšējo ielādi  

Mēs atbildam uz jūsu biežākajiem jautājumiem, lai palīdzētu jums atrast ideālo veļas mašīnu.   

Kāpēc man vajadzētu pirkt veļas mašīnu ar priekšējo ielādi? 
 
Veļas mašīna ar priekšējo ielādi ir ieteicams pirkt, ja vēlaties samazināt enerģijas patēriņu savā mājā un ietaupīt rēķinu par enerģiju. Priekšējās ielādes mašīnas ir izstrādātas, lai samazinātu ūdens patēriņu un samazinātu žāvēšanas laiku, tādējādi palīdzot ietaupīt laiku un naudu. 
 

Kādas ir priekšrocības veļas mazgājamām mašīnām ar priekšējo ielādi? 
 
Veļas mazgājamās mašīnas ar priekšējo ielādi izceļas ar rūpīgu mazgāšanu. Apģērbi tiek pagriezti vienmērīgāk, kā rezultātā tiek iegūtas tīrākas drēbes bez krokām vai locījumiem. Šāda veida veļas mašīna arī ietaupa ūdeni, darbojas klusāk, un tai ir uzlabotas funkcijas. 

Kādas ir priekšrocības, pērkot veļas mazgājamo mašīnu ar augšējo ielādi, salīdzinot ar veļas mazgājamo mašīnu ar priekšējo ielādi? 
 
Augšējās ielādes veļas mazgājamās mašīnas parasti ir budžetam draudzīgākas. Tās ir viegli lietot un uzturēt, un ir iespēja pievienot apģērbu cikla vidū. Tās ir praktiska izvēle ikdienas veļas mazgāšanas vajadzībām. 
 

Kāda veida mazgājamās mašīnas ir labākas smalkam apģērbam? 
 
Priekšējās ielādes veļas mašīnas tiek uzskatītas par labākām smalkam apģērbam. Maiga rotācija apstrādā šos audumus uzmanīgāk nekā maisītāja vai lāpstiņriteņa kustības augšējās ielādes mašīnās. Tātad, ja salīdzina veļas mazgājamo mašīnu ar augšējo ielādi un priekšas ielādes veļas mašīnu smalkiem audumiem, kuriem nepieciešama papildu kopšana, vislabākā izvēle ir mašīna ar priekšējo ielādi.
 

Kas jāņem vērā attiecībā uz veļas mazgājamās mašīnas ietilpību un uzstādīšanu? 
 
Priekšējās ielādes veļas mašīnas var savienot kopā ar žāvētāju, padarot tās par labu izvēli nelielām platībām. Augšējās ielādes mašīnām ir nepieciešams vairāk vertikālās vietas, un tās nevar savienot, kas jāņem vērā, ja jūsu veļas mazgāšanas zonā ir ierobežota telpa.