Vienkārši enerģijas taupīšanas padomi – kā maksimāli izmantot savas sadzīves tehnikas iespējas

Šie vienkāršie enerģijas taupīšanas padomi var palīdzēt optimizēt jūsu ierīču efektivitāti un samazināt enerģijas patēriņu ikdienas  dzīvē, neatsakoties no komforta un ērtībām.

Mūsdienīgā mājsaimniecībā ir viegli nepamanīt, cik daudz enerģijas var patērēt sadzīves tehnika. Ierīcēm, uz kurām mēs paļaujamies ikdienā, piemēram trauku mašīnām, cepeškrāsnīm un ledusskapjiem, ir liela nozīme, lai mājas dzīve ritētu gludi un bez piepūles. Tomēr šīs pārbaudītās sadzīves tehnikas var radīt ievērojamu daļu tēriņu no mūsu enerģijas patēriņa.  

Woman loading an Electrolux washing machine

4 padomi, kas var būtiski ietekmēt enerģijas taupīšanu mājās

Ievērojot mūsu padomus par enerģijas taupīšanu, mēs kopā varam veidot labāku dzīves veidu saviem bērniem un nākamajām paaudzēm.  

1. Pārejiet uz enerģiju taupošām ierīcēm

Kad pienāks laiks nomainīt esošās ierīces, apsveriet priekšrocības, ko sniedz pāreja uz energoefektīvām alternatīvām. Lai gan sākotnējās izmaksas var būt nedaudz augstākas, ievērojams enerģijas rēķina samazinājums to kompensēs.  

Meklējiet produktus ar augstu energoefektivitāti. Ierīces enerģijas patēriņš ir sadalīts efektivitātes klasēs no A līdz G, kur augstākajai efektivitātes klasei atbilst A+++.

2. Izmantojiet sadzīves tehniku, kad enerģijas izmaksas ir zemas

Jautājiet savam enerģijas piegādātājam, kā noteikt, kad elektrības cenas ir īpaši lētas. Lielākā daļa pakalpojumu sniedzēju tagad piedāvā lejupielādējamas lietotnes, kas parāda visrentablāko laiku, lai darbinātu tādas ierīces kā trauku mazgājamās mašīnas, veļas mazgājamās mašīnas un veļas žāvētāji.

Piemēram, plānojiet lietot trauku mazgājamo mašīnu vēlu vakarā, kad elektrības cenas bieži ir zemākas.

3. Izpētiet savas sadzīves tehnikas funkcijas

Mēs sagaidām visaugstāko veiktspēju no mūsu sadzīves tehnikas. Izlasiet savas ierīces lietotāja rokasgrāmatu, lai uzzinātu par īpašām enerģijas taupīšanas funkcijām un vienmēr iegūtu vislabākos rezultātus.

Piemēram, dažas veļas mašīnas piedāvā īsākus tvaika ciklus apģērbam, kam nav nepieciešama pilna mazgāšana, kas ievērojami samazina ūdens patēriņu.

4. Izmantojiet Eco Mode, lai samazinātu enerģijas patēriņu 

Apsveriet iespēju savā veļas mašīnā un trauku mašīnā izmantot ekoloģisko iestatījumus. Ūdens netiek uzsildīts tik daudz, un tādējādi tiek ietaupīta enerģija. Tomēr ilgāks mazgāšanas cikls nodrošina labu rezultātu normālām slodzēm, kas nav ļoti netīras.

Elektroenerģijas taupīšanas veidi, lietojot sadzīves tehniku ​​ 

Jūs varat viegli samazināt enerģijas patēriņu, veicot nelielas izmaiņas sadzīves tehnikas lietošanā. Piemērojot tālāk sniegtos enerģijas taupīšanas padomus sadzīves tehnikai, kopā mēs varam efektīvāk izmantot enerģiju, samazināt enerģijas izmaksas un pozitīvi ietekmēt vidi.. 

Trauku mazgājamā mašīna – videi draudzīgi ieradumi tīrākam ciklam 

Atklājiet gudrus veidus, kā samazināt enerģijas patēriņu, lietojot trauku mazgājamo mašīnu, piemēram, izvēlieties pareizo pulveri vai tableti optimālai veiktspējai. Mūsu enerģijas taupīšanas padomi nodrošinās, ka katrs mazgāšanas cikls ir gan efektīvs, gan energoefektīvs.

 • Eco-mode: Izvēlieties ekoloģisko režīmu savā trauku mazgājamā mašīnā, lai patērētu mazāk ūdens un ietaupītu enerģiju. Jūsu trauki spīdēs, pat ja tas prasīs nedaudz ilgāku laiku.
 • Maksimāla ielāde: Ievietojiet traukus pareizi trauku mazgājamā mašīnā, lai retāk mazgātu, bet ar pilnu slodzi un ietaupītu enerģiju.
 • Notīriet atliekas, bet nemazgājiet: Neskalojiet netīros traukus izlietnē, pirms tos ievietojat trauku mazgājamajā mašīnā. Jūsu iekārta efektīvi apstrādā pārtikas atliekas
 • Regulāri tīriet filtru: Regulāri tīrot filtru, pagariniet trauku mazgājamās mašīnas kalpošanas laiku un efektivitāti 

Cepeškrāsns – labākais veids, kā ietaupīt enerģiju maltītes pagatavošanas laikā 

No grauzdēšanas līdz cepšanai, mūsu enerģijas taupīšanas padomi, piemēram, vairāku ēdienu gatavošana vienlaikus, var palīdzēt pasniegt iecienītākās maltītes bez pārmērīga enerģijas patēriņa. 

 • Gatavojiet porcijas: Pagatavojiet papildu porcijas, ievietojiet tās ēdiena uzglabāšanas traukos un ievietojiet ledusskapī vai saldētavā turpmākajām ēdienreizēm, lai nekas netiktu izniekots.
 • Kontrolējiet temperatūru: Pārbaudiet recepti, lai pārliecinātos, ka cepeškrāsns ir iestatīta uz pareizo temperatūru. Augstākas temperatūras iestatīšana patērē vairāk enerģijas. 
 • Neviriniet cepeškrāsns durvis: Izvairieties no cepeškrāsns durvju atvēršanas gatavošanas laikā. Siltums izplūst, kas nozīmē, ka cepeškrāsnij ir jāstrādā vairāk un tā patērē vairāk elektrības.
 • Izlaidiet uzsildīšanu: Modernās cepeškrāsnis ātri sasniedz vēlamo temperatūru. Bieži vien varat izlaist uzkarsēšanas posmu, tādējādi ietaupot enerģiju. 

Plīts virsma – efektīva ēdiena gatavošana ātrai maltītei

Izmantojiet visas gatavošanas sesijas, vienlaikus samazinot enerģijas patēriņu. Mūsu praktiskie, enerģiju taupošie padomi palīdzēs jums pagatavot gardus ēdienus videi draudzīgā veidā. 

 • Izmantojiet katla vāku: uzlieciet katlam vāku un samaziniet siltuma zudumu, lai taupītu enerģiju.
 • Izvēlieties pareizos gatavošanas traukus: izmantojiet gatavošanas katlus ar plakanu dibenu un pielāgojiet katla izmēru ar sildvirsmu, lai nodrošinātu efektīvu siltuma sadali. 
 • Ieplānojiet ēdiena gatavošanu: Sagatavojiet ēdienu iepriekš un neieslēdziet plīti, kamēr neesat sācis gatavot. Jūs ietaupāt enerģiju un izvairāties no tukšas pannas dibena piedegšanas.

Ledusskapis – enerģijas taupīšanas padomi svaigas pārtikas uzglabāšanai

Atrodiet pareizo līdzsvaru starp svaigu pārtiku un zemu enerģijas patēriņu. Ar vienkāršām izmaiņām varat nodrošināt, ka ledusskapis darbojas efektīvi un pārtika ilgāk saglabājas svaigāka. 

 • Pārbaudiet temperatūras iestatījumus: Izvēlieties savam ledusskapim ieteicamos temperatūras iestatījumus. Parasti ideālā temperatūra ir no +3 līdz +5 grādiem, bet saldētavas daļā -18 pēc Celsija.
 • Regulāri tīriet un atkausējiet: Uzturiet ledusskapi tīru un bez ledus, lai vienmēr nodrošinātu optimālu efektivitāti.
 • Organizējiet pārtikas uzglabāšanu: Uzglabājiet pārtiku, ko bieži lietojat, piemēram, sviestu un pienu, viegli pieejamā vietā. Tādā veidā jūs atvērsiet ledusskapja durvis uz īsāku laiku, tērējot mazāk enerģijas.
 • Pareizi izmantojiet ledusskapja atvilktnes: Izmantojiet atvilktnes un plauktus, lai pareizi uzglabātu dažāda veida pārtiku. Piemēram, dažiem ledusskapjiem ir svaiguma zona, kas nodrošinās ideālu vidi, lai pēc iespējas ilgāk saglabātu jūsu augļu un dārzeņu uzturvielu saturu, tādējādi samazinot atkritumu daudzumu. 

Veļas mašīna – gudrāks enerģijas patēriņš tīrākām drēbēm

Mainiet savus mazgāšanas paradumus, izmantojot mūsu enerģijas taupīšanas padomus. Nevainojami rezultāti, kas veicina ilgtspējīgāku dzīvesveidu.

 • Use eco-mode: Atlasiet programmu Eco, lai pie parastas slodzes taupītu enerģiju. Mazgāšanas cikls aizņem ilgāku laiku, bet patērē mazāk ūdens un elektrības. 
 • Izmantojiet pareizo mazgāšanas līdzekli: Sastāvs ar traipu tīrīšanas komponentiem ļauj mazgāt zemākā temperatūrā ar izciliem rezultātiem.
 • Izvēlieties tīrīšanu ar tvaiku: Izvēlieties tvaika tīrīšanas funkciju veļai, kas vienkārši jāatsvaidzina, lai ievērojami samazinātu enerģijas patēriņu.
 • Regulāri tīriet filtrus: Tīri filtri vienmēr nodrošinās optimālu veiktspēju.

Veļas žāvētājs – padomi, kā pagarināt drēbju kalpošanas laiku

Veļas žāvēšana un enerģijas taupīšana ir iespējama, ja ievērojat vienkāršus enerģijas taupīšanas padomus, kurus var viegli integrēt ikdienas mājsaimniecības dzīvē.

 • Žāvējiet pakarot: Drēbju pakarināšana ārā, lai izžāvētu, ir galvenais enerģijas taupītājs. Lai taupītu enerģiju, vislabāk ir sākt žāvēšanas procesu ārpus telpām un pēc tam izmantot īsu žāvēšanas programmu, lai pabeigtu procesu.
 • zvēlieties pareizo programmu: Vienmēr izvēlieties programmu atbilstoši apģērbam, ko vēlaties žāvēt, lai nodrošinātu optimālu energoefektivitāti. Smalkākiem apģērbiem, piemēram, zīdam un smalkiem apģērbiem, ir nepieciešams zemāks siltums, lai nesabojātu audumu. Jaunākie viedie veļas žāvētāju modeļi pielāgo laiku un enerģijas patēriņu, pamatojoties uz žāvējamo veļas daudzumu.
 • Regulāri tīriet filtrus: Vairums mūsdienu veļas žāvētāju norādīs, kad filtrs ir jātīra, lai nodrošinātu labu gaisa cirkulāciju žāvēšanas laikā. 

Nelielas izmaiņas ikdienas dzīvē var radīt enerģijas ietaupījumu mājās un ilgtspējīgāku nākotni. Mēs visi varam gūt labumu no rūpīgas mūsu sadzīves tehnikas lietošanas, piemēram, trauku mazgājamajā mašīnā izvēloties Eco režīmu, mēs varam gūt labumu no ievērojama enerģijas patēriņa samazinājuma mājās.  

Enerģijas taupīšanas padomi mazajai sadzīves tehnikai  

Jūs varat arī ietaupīt enerģiju, izmantojot mazāku sadzīves tehniku, kas ir daļa no jūsu ikdienas. Izmēģiniet šos vienkāršos, bet iedarbīgos padomus:  

Vāriet efektīvi un ietaupiet enerģiju, izmantojot tējkannu

Uzvāriet tikai tik daudz ūdens, cik jums patiešām nepieciešams. Ēdienu gatavošanai ūdens vārīšana katliņā patērē mazāk enerģijas, nekā pannas piepildīšana ar verdošu ūdeni no tējkannas. 

Izmantojiet mikroviļņu krāsni ātrai gatavošanai ar minimālu enerģiju

Izmantojiet mikroviļņu krāsni, lai pagatavotu nelielas porcijas vai uzsildītu pārpalikumus energoefektīvā veidā. 

Izmantojiet lēnās gatavošanas priekšrocības 

Dažos gadījumos gatavošana zemā temperatūrā ir viens no labākajiem veidiem, kā pagatavot gardus ēdienus, kā arī ļoti taupa enerģiju.

Lietojot putekļsūcēju, pievērsiet uzmanību enerģijas patēriņam

Regulāri nomainiet vai iztukšojiet putekļu konteinerus, lai jūsu putekļsūcējs vienmēr darbotos efektīvi. Ja nepieciešams, neaizmirstiet notīrīt vai nomainīt filtrus. Uzlādējamus putekļusūcējus var pievienot un uzlādēt, kad jūsu enerģijas izmaksas ir viszemākās, bieži vien vēlā vakarā vai naktī.  

Elpojiet svaigu gaisu ar gaisa attīrītāju 

Novietojiet gaisa attīrītāju telpas centrā, kur ir laba gaisa plūsma, prom no sienām un stūriem, nodrošinot optimālu veiktspēju. 

Izvēloties energoefektīvus produktus un sekojot mājsaimniecības enerģijas taupīšanas ieteikumiem un padomiem, nelielās izmaiņas, ko veicam, lietojot savas ierīces, mūs visus virza uz videi draudzīga ceļa, lai samazinātu enerģijas patēriņu. Kopā mēs varam cerēt uz ilgtspējīgāku mājas vidi un izmaksu ietaupījumu nākotnē.