Enerģijas taupīšana veļas mazgāšanas laikā – tāpēc mazgāšana 30 grādu temperatūrā ir svarīga

Vai esat kādreiz domājuši, ka tīru veļu un spilgtas krāsas var panākt pat pie zemākas ūdens temperatūras? Mazgāšana 30 grādu temperatūrā nodrošina gan efektivitāti, gan ilgtspēju vienlaikus, nezaudējot rezultātus, ko sagaidāt no savas veļas mazgājamās mašīnas.

30 degrees washing symbol and clothes in the background

30 grādu mazgāšana – ekoloģisks pagrieziena punkts 

Sadzīves tehnika veido aptuveni 30% no pasaules enerģijas patēriņa. Šis vērā ņemamais fakts uzsver katra lēmuma, ko pieņemam mājās, nozīmi un mūsu attieksmi pret enerģijas patēriņu. 

Laiks, kad veļu mazgāja ļoti karstā temperatūrā ir pagājis. Beidzot vajadzētu pierast pie domas, ka tīrai un svaigai veļai pietiek ar 30 grādu mazgāšanu.
 
Ar nelielām izmaiņām mūsu ikdienas dzīvē, mēs varam iedibināt jaunus ieradumus, kas būtiski ietekmē mūsu enerģijas patēriņu, kas var atstāt spēcīgu ietekmi uz enerģijas taupīšanu un līdz ar to arī jūsu enerģijas rēķina samazināšanu.

Lieliski mazgāšanas rezultāti 30 grādos  

Jaunās paaudzes veļas mazgājamās mašīnas piedāvā efektīvu veļas kopšanu zemākā temperatūrā, saudzējot gan veļu, gan vidi. 
 
Mazgāšanas temperatūras pazemināšana līdz 30 grādiem var iztīrīt veļu ar izciliem rezultātiem – noslēpums slēpjas novatoriskajā tehnoloģijā, kas dod mums pārliecību par mazgāšanas veiktspēju zemākā temperatūrā un palīdz sasniegt ilgtspējīgāka dzīvesveida mērķus.
 
Tas ir veids, kā apvienot videi draudzīgu dzīvi ar komfortu un efektivitāti, ko jūsu ģimene ir pelnījusi.

Kāpēc mazgāšana 30 grādu vai zemākā temperatūrā ir tik svarīga

Šī mazgāšanas paradumu maiņa sniedz izšķirošas priekšrocības mums visiem:

Enerģijas taupīšana un emisiju samazināšana

Mazgāšana 30 grādos pēc Celsija ir vienkāršs, bet efektīvs solis, lai samazinātu ne tikai elektrības rēķinus, bet arī oglekļa emisijas. Tās ir nelielas izmaiņas ar lielu ietekmi uz mūsu ekoloģisko pēdu.

Samaziniet jaunu pirkumu veikšanu, izmantojot zemāku mazgāšanas temperatūru

Zemāka temperatūra ir maigāka pret drēbēm, saglabājot krāsas spilgtas un šķiedras labākā stāvoklī. Tas nozīmē, ka mūsu drēbes ilgāk izskatās jaunākas, tādējādi samazinot nepieciešamību iegādāties jaunus.

Mūsu okeānu un jūru aizsardzība

Drēbju mazgāšana zemākā temperatūrā var palīdzēt samazināt mikroplastmasas daudzumu, ko sintētiskie audumi izdalās mazgāšanas laikā. Tas palīdz aizsargāt jūras dzīvi un uztur mūsu ūdeni tīrāku.

Priekšrocības, mazgājot drēbes 30 grādu temperatūrā 

Veļas mazgāšana zemākā temperatūrā pagarina jūsu iecienītāko apģērbu kalpošanas laiku un samazina enerģijas patēriņu. Mūsdienu veļas mazgājamās mašīnas nodrošina izcilus rezultātus, mazgājot drēbes 30 grādos pēc Celsija, nezaudējot rezultātus, pie kuriem esat pieradis, mazgājot veļu.

Lasiet tālāk, lai uzzinātu, kā mazgāšana 30 grādu temperatūrā ne tikai risina ikdienas veļas mazgāšanas problēmas mūsdienu mājsaimniecībā, bet arī padara šos uzdevumus pārsteidzoši vienkāršus un ar papildu priekšrocībām.

1. Mazāks enerģijas patēriņš 

Izvēloties zemāku mazgāšanas temperatūru, jūs sākat raudzīties nākotnē, kurā jūsu mājsaimniecība ir daļa no globālas problēmas risinājuma. Mazgāšana 30 grādu temperatūrā patērē ievērojami mazāk enerģijas nekā augstāka temperatūra. Jūs sperat izšķirošu soli ceļā uz ilgtspējīgāku dzīvesveidu
 
Tas ir mazs solis, kam var būt milzīga ietekme, ja tajā piedalās miljoniem mājsaimniecību.

2. Zemākas mājsaimniecības elektroenerģijas izmaksas

Mazgāšana 30 grādu temperatūrā ir efektīva stratēģija, lai samazinātu elektrības rēķinus. Zemākai temperatūrai ir nepieciešams mazāk elektrības, tāpēc jūs varat redzēt ikmēneša izdevumu samazinājumu. Jūs sperat soli pretī ievērojamiem izmaksu ietaupījumiem, vienkārši izvēloties zemāku veļas mazgājamās mašīnas temperatūras iestatījumu.

3. Efektīva tīrīšana pat 30 grādu temperatūrā

Ir izplatīts nepareizs uzskats, ka tikai mazgāšanas cikls augstā temperatūrā var nodrošināt nevainojamus rezultātus. Uzlabotā videi draudzīgo veļas mazgājamo mašīnu tehnoloģija nozīmē, ka jūsu apģērbi ir tīri un tiem ir ievērojami samazināts saraušanās un izbalēšanas risks. Apģērbs ilgāk saglabā dzīvīgumu.

4. Ilgāks kalpošanas laiks jūsu apģērbam 

Zemāka ūdens temperatūra ir maigāka jūsu drēbēm un pagarina to kalpošanas laiku. Ja apģērbs ilgāk izskatās jauns, mēs mazāk iegādāsmies jaunas preces tik bieži.

5. Vieglāka mazgāšanas metode ar mazāku risku sabojāt drēbes

Mazgāšana 30 grādu temperatūrā ir drošāka jūsu apģērbam, pat ja mazgājat dažādas krāsas kopā. Pat mazgājot jauktu veļu, drēbes izskatās svaigas un spilgtas ar mazāku delikāto šķiedru nodilumu.

Ilgtspējīgu veļas mazgāšanas paradumu attīstīšana mājās

Daudzi no mums izvēlas jaunus mazgāšanas paradumus: pielādē veļas mašīnu līdz maksimumam, izvēlas vēsāku temperatūru un izvēlas nakts ciklus, lai samazinātu enerģijas patēriņu. Bieži vien mēs izvēlamies drēbes žāvēt pakarot, nevis izmantot veļas žāvētāju, tādējādi vēl vairāk atspoguļojot apņemšanos pret vidi.
 
2023. gadā publicētajā ziņojumā "Patiesība par veļas kopšanu" ir teikts, ka tad, ja 52% Eiropas mājsaimniecību, kuras turpina mazgāt veļu galvenokārt 40°C un augstāk grādos (2021. gadā tas bija 63%), pazeminātu mazgāšanas temperatūru, atšķirība varētu būt tikpat liela kā vairāk nekā 1 miljona automašīnu ar iekšdedzes dzinēju samazināšana uz ceļiem.

Šie ir spēcīgi statistikas dati, kas aicina katru mājsaimniecību pielikt personiskus pūliņus, lai palīdzētu risināt klimata pārmaiņas. 

Veļas mazgāšana mājās – kā panākt labākas izmaiņas 

Tas var izklausīties pārspīlēti, taču katra mājsaimniecība, liela vai maza, var mainīt resursu patēriņu. Šie padomi var palīdzēt jums pozitīvi ietekmēt vidi. 

  • Mazgāt veļu 30 grādos pēc Celsija vai zemāk .
  • Mainot sadzīves tehniku, izvēlieties tādu, kurai ir labs energoefektivitātes novērtējums.
  • Tā vietā, lai vienmēr veiktu pilnu ciklu, mēģiniet atsvaidzināt drēbes ar īsu, zemas temperatūras mazgāšanu, vai izmantojot īsu tvaika ciklu.  Kā alternatīvu vienkārši atsevišķi iztīriet traipus ar dabisiem līdzekļiem.
  • Iepazīstieties ar veļas mazgājamās mašīnas funkcijām, lai maksimāli izmantotu tās iestatījumu priekšrocības. Ja nepieciešams pilns mazgāšanas cikls, pārliecinieties, vai cilindrs ir pilnībā piekrauts, un izvēlieties programmu Eco, lai mazgāšanas laikā būtu pēc iespējas mazāks enerģijas patēriņš. 
  • Valkājiet drēbes ilgāk līdz nākamajai mazgāšanas reizei, lai samazinātu resursu patēriņu.
  • Izmantojiet veļas mazgājamās mašīnas taimeri, lai ieplānotu veļas mazgāšanu nakts stundās, kad enerģijas izmaksas parasti ir zemākas.

Kā izvēlēties pareizo veļas mašīnu 30 grādu mazgāšanai  

Kad pienācis laiks nomainīt veļas mazgājamās ierīces, galvenais ir atrast veļas mazgājamo mašīnu, kas būtu inovatīva un vienkārša.

Making your laundry routine more efficient while being kinder to the environment as you wash has never been easier. Nekad nav bijis tik vienkārši mazgāt efektīvāk un tajā pašā laikā videi draudzīgākā veidā.

  • Meklējiet modeļus, kas piedāvā videi draudzīgas mazgāšanas iespējas atbilstoši jūsu vajadzībām. FElastīgi iestatījumi nodrošina, ka katrs apģērbs tiek pienācīgi kopts.
  • Energoefektivitātei arī jābūt jūsu saraksta augšgalā, samazinot rēķinus un veicinot ekoloģiski apzinātāku dzīvošanu mājās.
  • Izvēlieties veļas mazgājamo mašīnu ar intuitīvām vadības ierīcēm un funkcijām, kas padara to par ērti lietojamu papildinājumu jūsu veļas telpai.

Lai saņemtu papildu palīdzību jaunās veļas mazgājamās mašīnas izvēlē, izmantojiet mūsu pirkšanas ceļvedi

FAQ – atbildes uz jūsu visbiežāk uzdotajiem jautājumiem

Vai  drēbju mazgāšanai pietiek ar 30 grādiem? 

Jā, drēbju mazgāšanai pietiek ar 30 grādiem, īpaši, ja tiek izmantoti mazgāšanas līdzekļi, kas paredzēti zemākai temperatūrai, un uzlabotas veļas mašīnas, kas piedāvā izcilu veiktspēju zemā temperatūrā.

Vai var mazgāt vilnu 30 grādos? 

Daudzus vilnas apģērbus var mazgāt 30 grādu temperatūrā. Tomēr ir svarīgi izlasīt un ievērot kopšanas etiķetes norādījumus, un vēlams izmantot speciālu vilnas mazgāšanas līdzekli.

Vai mazgāšana 30 grādos ir auksta mazgāšana? 

30 grādu mazgāšanas cikls tiek uzskatīts par siltu mazgāšanu. Aukstā mazgāšana parasti nozīmē mazgāšanas ciklus 20 grādu vai zemākā temperatūrā.

Cik ilgs ir 30 grādu mazgāšanas cikls? 

30 grādu mazgāšanas ilgums var atšķirties, atkarībā no veļas mašīnas piedāvātajām funkcijām un izvēlētā cikla, sākot no 30 minūtēm vai vairāk. Jaunākās veļas mašīnas ļauj pielāgot cikla laiku atbilstoši savām vajadzībām.

Vai mazgāšana 30 grādu temperatūrā nogalina baktērijas? 

Mazgāšana 30 grādu temperatūrā var nenogalināt visas baktērijas, taču tā var būt efektīva ar izmantojot pareizo mazgāšanas līdzekli un viegli netīrai veļai.

Vai drīkst mazgāt jaukta tipa veļu, mazgājot 30 grādu temperatūrā?? 

Jā, ar zināmu piesardzību jūs varat mazgāt visu veļu kopā, mazgājot 30 grādos. Tomēr vienmēr vislabāk ir mazgāt balto un gaišo krāsu drēbes atsevišķi no krāsainajām.